| anonim_4396 a întrebat:

am o problema crying am canini crescuti in gingie crying((
As vrea sa stiu daca se poate face ceva (cu aparatul dentar nu am nici-o sansa canini nu sunt la acelasi nivel cu dinti din fata crying( )

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Se poate cu aparat dentar, dar conteaza si daca caninii au loc sa patrunda la loc in gingie.
Daca nu atunci se poate recurge la retractie.
Oricum, multi bani, multa durere, mult timp.
Si eu am 2 canini iesiti in afara dar e prea mult 2000 de euro pentru aparatul dentar si 4 ani cu sarmele alea in gura pentru a se merita...

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Mergi la dentist şi întreabă. Baftă!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exista aparat dentar si pentru canini.Stomatologul e in masura sa stabileasca forma de tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate, n-ai ce face, iti va trebui un aparat dentar, am aceiasi problema, si recent mi-am cumparat un aparat dentar pentru partea de sus.
Pretul e foarte piperat (500 euro= 2.300 lei) doar partea de sus, nu ai de ales, crede-ma! sad

| treiLEI a răspuns:

Intreaba un stomatolog, el iti va da cel mai sigur raspuns...