| DefneAras a întrebat:

Am o problema de adolescenți. Am 14 ani și am fost acum câteva zile in excursie cu clasa mea plus încă doua clase. Acolo un baiat din alta clasa mi-a atras atenția foarte mult și cred ca am ajuns sa ma îndrăgostesc de el. Deși nu ne cunoaștem și nici nu vorbim eu chiar, chiar îl iubesc... Astazi am primit o filmare de la o colega in care el dansa cu o alta fata un vals. Ma simt oribil și am inima franta și nu îmi doresc decât sa plâng. Ce as putea sa fac pentru ca nu suport gândul ca lui ii place sau chiar este cu o alta fata?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Îți place de el, cum arată și, poate, felul în care se poartă. De la asta și până la dragoste mai e cale lungă. De-asta mi se pare exagerată inima frântă și viața distrusă, nu suntem într-o telenovelă de doi bani...Fii sigură că nu va fi ultima oară cînd băiatul pe care îl placi nu e interesat de tine ori e iubitul altei fete. Ce-o să faci, o să ''suferi'' la fel de intens de fiecare dată?
Uită-te la niște seriale/filme bune, citește ceva cărți, joacă niște jocuri, bârfește cu prietenele, încearcă să ți-l scoți din minte și gândește-te mereu că dacă e să fie al tău (fie că e vorba de oameni ori bunuri matriale) va fi până la urmă. Spune-ți ''ce-i al meu e pus deoparte'' și nu mai da apă la șoareci din orice.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ti-a atras un pic atentia calm down ca doar nu ti-ai vazut sotul cu alta femeie, baiatu ala n-are nicio obligatie fata de tine, concentreaza-ti atentia pe altceva ca la varsta ta ai ce.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca el iubeste o alta fata trebuie sa trec peste, mai sunt baieti pe lume.

| Andreeush a răspuns:

Dacă lui îi place de altă fată nu ai ce să faci.
Treci peste, nu se sfârșește lumea.

| Salisa a răspuns:

Nu ai de ce sa te superi și sa te simți oribil dacă nici măcar nu ai vorbit cu el. Băiatul poate nici nu știe de existența ta. Dacă îți place atât de mult de el, afla cine este. Caută-l pe Facebook sau Instagram, sau unde are un cont de socializare. Da-i niște linkuri. Și lasă sa se bage el in seama cu tine.
Succes!