| r4ulll20 a întrebat:

Bună seara, am o problema...
Totul a început în clasa a9a când mi-am cunoscut noii colegi de clasa si in mijlocul mulțimii, între sute de elevi era ea, cea mai frumoasa boboaca sa moara jack în pușcărie la bulau acolo la răcoare de va mint. Tot ce puteam sa îmi zic în mintea mea era mama ce bună e. In prima săptămână de scoala am furat o floare de la vecina și i-am adus-o, după care cred ca a cam început sa se uite pe mine asa prin clasa, cu coada ochiului ca mereu când ma uitam și eu ca doar da sa vadă și ochiul meu ceva frumos își întorcea capul și zâmbea. La secret santa am luat la întrebat toată clasa sa vad cine o are și când l-am găsit pe tocilarul de o avea l-am obligat sa facem schimb, sa ia el pe cel de il aveam eu și sa mi-o dea el pe ea. In septembrie am vorbit cu ea la o ora de la care am chiulit, în parculet la o tigara ca cere plămânul despre cărți ca doar am zis sa fac pe deșteptul și mi-a spus ca ea își dorește o anumita ediție mai scumpa, mai frumoasa mai alea, alea finuta asa ca ea. Mândrie și prejudecata de Jane austin și m-am decis, chiar dacă urma sa trec de buget sa i-o cumpăr de crăciun doar ca deși era secret pe prima pagina i-am lipit un post it cu craciun fericit de la Raul. Ideea e ca un an întreg am stat după curul ei și ea doar nu urma sa zică nu ca asa e cu femeile astea le place atenția. Acum începe problema, ca in clasa a 10 a m-a strigat un tembel sa stau cu el în banca și nu puteam sa zic nu la ultima banca. Bun începem noi sa ne împrietenim alea, alea ca doar ne trebuie și prieteni în viata sa ne spunem ofurile. Trec lunile și intr-o zi mi-a șoptit la ureche in timpul orei de psihologie și atunci am simțit un fior și în secunda aceea mi-am dat seama ca simt ceva pentru el. am început sa ne dam complimente unul altuia, la un moment dat l-am condus acasa ca era furtună, i-am făcut cadou o brățară, pe scurt toată clasa a 10 a am fost topit după el, iar tipa asta, Andreea s-a ținut dupe mine TOT ANUL ca doar da, n-a mai primit atenție. La începutul lui a11a am fost la majoratul unui coleg cu un an mai mare. Acolo erau atat Andreea cât si Bogdan (colegul meu de banca). Andreea s-a făcut manga și la un moment dat a venit la mine și am început sa vorbim intr-o camera numai noi doi amandoi. aAcolo ea a început sa își verse sentimentele pentru mine, cum ca ma iubește încă de la Crăciunul din a9a și cum ca în clasa a10a am ignorat-o total. Incepe dintr-o data sa plângă și atunci nervos am plecat. Am dat de Bogdan care ma tot cauta sa ii dam dauna în alcoale lu asta micu de a făcut 18 sa trăiască sa fie sănătos. Doar ca auzind o pe Andreea ca plânge s-a dus sa vadă ce e cu ea... aparent in seara aia s-au combinat.
Iar în toată clasa a11a pana la final a trebuit sa văd cum ambele persoane pe care le-am iubit se lingeau in mijlocul clasei și în timpul liber si asa am ajuns sa plâng eu după amândoi. Intrebarea mea cred ca este, ce as putea face sa nu mai sufăr, nu mai doresc sa simt atata durere. Mulțumesc celor care au avut răbdarea necesara sa citească atat.

Răspuns Câştigător
| DARLINGx a răspuns:

Sincer mai bine ar trebui să cauți o alta persoana care să te iubeasca /să țină la tine, să îți petreci timpul cu ea, ai tot timpul ca să găsești o fată,!

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Creatorul nostru ne-a inzestrat cu puterea de a iubi pentruf a o folosi ca in primul rand sa il iubim pe El, prima porunca e si prima noastra nevoie. Daca idolatrizam oamenii il facem gelos si noi traim multa suferinta. Citeste Psalmii, Noul Testament cu rugamintea de a te invata cum vrea El sa fie iubit.Cea mai mare placere posibila pentru un om e experimentaŕea iubirii Lui, care vindeca si
hraneste sufletul.Si eu am plans dupa un tip care s-a insurat cu alta vreo 2 ani si dupa ce mi-am cerut iertare si L -am rugat sa ma curateasca cu sangele Mantuitorului Hristos de idolatria din mintea mea, m-am vindecat instantaneu de aceea durere.Te poti ruga ca la momentul pe care El il considera potrivit El sa te ajute sa o gasesti pe sotia ta.Sotul meu s-a rugat de la 17 ani de cand si-a daruit sufletul lui Dumnezeu pentru sotia lui, timp de 6 ani dar dragostea pentru Dumnezeu l-a ferit de traume sentimentale inutile.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ce poți sa faci? În primul rând puștiule poți sa mai tai din frazele de genu "sa moara jack în pușcărie la bulau acolo la răcoare de va mint" ca nu impresionezi pe nimeni ( mai ales pe veterani) ca am citit pe bucăți din pricina arfelor de ge u pe care încerci sa ți le arunci aici. Ok acum sa îți zic și ce poți sa faci... îți găsești o ocupație care sa te solicite fizic și mental, te preocupa de persoana ta și nu în ultimul rand ramai deschis la tot ce înseamnă oameni adică nu te apuci sa respingi persoane doar ca ai trecut tu prin incidentul asta minor ( o sa ai altele mai grave mai încolo) și totul ar trebui sa fie bine

| OmBanal33 a răspuns:

M-am oprit dupa a 2-a fraza, dar sa moara Jack in puscarie la bulau acolo la racoare sa mor daca stiu cum sa te ajut.
Sa fac spume daca te mint laughing)))

| Camelia25 a răspuns:

Nu mă așteptam la acest final... Aceasta experiență cu siguranță nu o vei uita, creștem și ne maturizăm, învățăm din poveștile astea. De acum înainte vei cunoaște multi potențiali parteneri, fii deschis spre noi experiențe și între timp îngrijește te de persoana ta, la un moment dat o sa vezi că inima ții de va vindeca și nu te va mai durea să-i vezi împreună. Succes.