| ciokolatina a întrebat:

Am o problema. Eu plac un baiat dar atunci cand el vine la mine prietena mea vorbeste foarte mult cu el iar eu nu ma pot baga pentru ca zice multe chestii si el e atent. E atent si cand vorbesc eu doar ca.nu stiu ea se baga peste mine chiar daca de multe ori nu zice chestii foarte interesante...cum sa fac?! crying( (nu ii pot spune prietenei ca se supara sau zice ca nu e adevarat)

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Este normal ca atunci cand cineva vorbeste cu tine trebuie sa il asculti. Ghinionul tau este ca prietena vorbeste mai mult si tu ai impresia ca vrea sa ii atraga atentia, dar poate te inseli.Acum depinde daca baiatul pe care il placi te place si el, sau poate o place pe prietena ta si pe tine nu; tu ar trebui sa stii cel mai bine care este relatia intre voi 3. Cert este ca nu ii poti interzice, sau sa ii spui sa vorbeasca mai putin, ca se va indeparta de tine.Incearca sa il intrebi daca e ceva intre el si prietena ta, sau cel putin daca ii plac fetele mai vorbarete sau cele ca tine. In timp, iti vei da seama daca vrea sa il cucereasca prietena ta, sau doar era o discutie pur si simplu. Daca discutiile se vor repeta foarte des, apoi ar trebui sa te gandesti ce interes are de vb. cu ea atat de mult; acum depinde si de subiectul discutiei; daca spun numai despre scoala, teme, profesori nu ar trebui sa te ingrijorezi. Succes!