| St3fY_3193 a întrebat:

am si eu o problema.

Imi place de un baiat de pe starda mea de cateva luni.Recent am aflat ca si unei prietena ii place de el(prieteni mei nu stiu ca il plac). Baiatul este de varsta cu mine si prietena mea este mai mare cu un an.Imi tot lasa de inteles prin diferite semne cum ca ma`r place, dar acum cateva zile am aflat de la niste prieteni cum ca prietena mea si acel baiat s`au sarutat.Nu stiu daca este adevarat sau nu dar atunci cand eu sunt pe stada nici nu o saluta adica nu o baga de loc in seama si ea spune ca are fite adunci cum e posibil sa se sarute? Voi ce parere aveti? Isi bate joc de mine si o place pe ea sau nu este adevarat ca s`au sarutat? Dar cu mine de fata nu zice nimeni nimic de ei 2 si nici ei 2 nu vb unul cu altul deloc...Nu mai inteleg nimic

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ei sunt intr-o relatie ascunsa fara sa stie nimeni sau amicii tai fac misto de tine.

| dincolodevise a răspuns:

Nu te mai lua dupa ceilalti... daca nu esti convinsa ca e adevarat nu poti sa intelegi tu ce vrei...tu stai in continuare pe langa el.lasa-i pe ceilalti sa vb, sa vada ca nu-ti pasa pentru ca tu il iubesti oricum.atunci cand o sa incepeti sa vb mai mult poti sa-l intrebi.nu renunta la el pentru o prostie. scuze daca apare de doua ori

| consiliera a răspuns:

Complicat.Incearca sa vorbesti cu tipul respectiv.Nu ai de unde sa stii ce e intre ei.Eu am o vorba:nu crede tot ce auzi.Incearca.Ce ai de pierdut?

| St3fY_3193 explică:

Oai misto nu fac pentru ca am vb si eu cu perietena mea si mi-a zis ca il place dar nu si de sarut si restu.Nu inteleg dc cu mine de fata nu zice nimeni nimic de ei 2 si nici ei 2 nu vb unul cu altul.Si nu avea cine sa afle ca il plac.

| Kassandra_9578 a răspuns:

Naspha! Inseamna ca pentru tine e o invatatura de minte sa iti spui parerea (in dragoste ma refer)pana nu tio iau altii inainte happy (Asta e varianta cu daca ei 2 sunt impreuna)Deci.totusi sau pote a aflat cineva ca iti place de el si a vz cum ai reactionat cand tiau spus caBLA BLA...si trebuie sasi fi dat seama asa ca nu-ti pierde speranta si spune-i tipului ce simti!

| samantamer a răspuns:

Poate prietenii tai vor ca sa nu fii cu el si de aeea iti soun minciuni,,,, ori baiatul nu vrea ca sa-si arate relatia in publik si se ascund de fata ta si a celorlalti...)sau posibil el a aft ca tu il placi si se foloseste de prietena ta ca sa te faca geloasa...)incearca sa afli de la prieteni ce se intimpla intre ei-si atunci vei putea lua o decizie,,, Mult succes!