| GhiciceMojoJojo a întrebat:

Am o problema...iar. Nu imi place si nu stiu limba franceza, insa am ajuns la faza judeteana la olimpiada. Am muncit destul de mult pentru acest rezultat si acum trebuie sa muncesc dublu si sa invat materia unui an intreg in mai putin de o luna. Nu ma simt deloc pregatita, ba din contra, ma simt epuizata atat fizic cat si psihic. ce sa fac? cum sa procedez? sa continui sau sa renunt acum?straight face [sunt in clasa a 9a]

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Diana769 a răspuns:

Asa ma simt si eu mereu inainte de examene importante sau competitii. Stiu ca tu nu te simti pregatita, dar crede-ma ca in capul tau stii mai multa materie de cat crezi tu. Sfatul meu este sa iei o pauza de la tot invatatul, si apoi sa incerci sa te teastezi pe anumite capitole din toata materia. Pe care le simti ca nu le stii, treci inca o data peste ele si o sa fie bine. Multa bafta!

| Iulyana99 a răspuns:

Daca simti ca esti epuizata la maxim renunta

| Irina29 a răspuns:

Ar fi bine să continui dacă ai ajuns până aici, dar dacă nu vrei nu eşti obligat să mergi la olimpiadă. Fundă?