| InnaBotezatu a întrebat:

Am o problema la care vreau raspunsuri rapide., de curand mi-am facut abonament la Vodafone si inainte am avut la Orange de unde am achizitionat un telefon,,, iar acum cand am vrut sa pun simul de Vodafone imi spune ca telefonul este blochat in Orange... Am auzit ca ma pot duce la cei de la Vodafone sa mi-l deblocheze..contra cost. Dar eu vreau sa stiu daca il pot deblocha singura. Marca telefonului este Nokia E6-00 multumesc anticipat si promit funda celui care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Daca a trecut perioada contractuala si daca mai ai factura cu care ai achizitionat telefonul atunci te poti duce la Vodafone ca sa ti-l deblocheze moda. Te duci iti face copie dupa factura, verifica teefonul si in 24 de ore te reintorci si ti-l deblocheaza.
Sunt obligati de lege sa faca acest lucru si am observat ca mai nou se si face happy Deci fara frica la ei.

| George1985 a răspuns:

Nu,nu poti.Doar un om priceput in asta poate face aceasta operatiune.Te sfatuiesc sa il duci la cineva sa-l faca si sa nu te apuci tu de umblat.Numai bine!