| UnicornulInvizibilRoz a întrebat:

Deblocarea telefonului, poate afecta cu ceva functionarea corecta a lui? Am fost la Orange si am spus ca vreau sa mi-l deblocheze si mi-au zis ca daca-l deblocheaza telefonul va fi afectat (nu va mai functiona corect). Astept raspunsuri.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Probabil că îi face decodare şi instalează o nouă versiune de software ( resoftare )...

NU afectează funcţionarea corectă, dar s-a referit la faptul că ţi se ŞTERGE tot ce ai pe telefon ( va fi "gol", doar cu datele/opţiunile din fabrică )!

| AncutsaAlexutsa a răspuns (pentru bursuc001):

Daca iti pune alta versiune de software il afecteaza oarecum. numai merge normalhappy am patit cu iphone-ul meu la fel. mi-au facut jailbreak si mi-au pus ios 4.1, din cate stiu eu, e cel mai slab,. si telefonul meu a luat-o raznastraight face. mai bine sa il decodeze "original" sa zic asa. mai bine da 2 milioane sau 3 si merge perfect decat sa ii schimbe soft'u happy! asta este parerea meabig grin

| bursuc001 a răspuns (pentru AncutsaAlexutsa):

Bine-nţeles că trebuie pusă versiunea "oficială" de software, dacă pune o altă versiune care nu este compatibilă atunci telefonul nu va funcţiona cum trebuie.

De aceea TREBUIE mers la un Service autorizat ( serios ), nu la orice colţ de stradă ( la unul care le decodează acasă ).

Toate cele bune.

| CautNume a răspuns:

Nu, nici n-are cu ce.

| slowswag a răspuns:

Nu

| Alin4uuu a răspuns:

Fii fara griji nul afecteaza in nici un fel

| GFStep a răspuns:

Salut, telefonul nu va fi afectat, am decodat multe telefoane si n-am avut probleme.

| DianaOlexiuc a răspuns:

Nu cred ca ii se poate intampla nimic. Si eu mi-am deblocat telefonul de la Orange si nu ii s-a intamplat nimic, ba chiar functiona foarte bine..., nu cred ca deblocare telefonului este un mod de a nu mai functiona corect.