| Laura1074 a întrebat:

Am o problema! Mama mi-a zis astazi ca vineri va veni la scoala sa vorbeasca cu dirigintele sa il intrebe cum ma descurc, ce note am, etc.
Problema mea e ca am luat niste note de care mama nu stie.Am impresia ca un 8, iar acum ceva timp am dat un fel de test la care nu m-am descurcat deloc si am luat 5.Nu stiu sigur daca mi-a pus nota in catalog, tocmai de asta sunt atat de disperata.
Daca intr-adevar am 5 la mate in catalog, nu vreau nici macar sa ma gandesc la reactia parintilor mei.Sunt foarte duri cand vine vorba de note.Nu m-ar bate,dar mi-ar tine o morala de zile mari,care chiar m-ar durea.M-as bucura mai mult daca mi-ar tot:laptop,telefon,tv, decat sa imi tina morala aia care sa imi franga inima.
Deci va rog,ce e de facut? Stiu ca trebuia sa invat mult mai mult,dar testul ala m-a luat pe nepregatite.
Va rog, nu faceti misto.Am mare nevoie de seriozitate! Va multumesc anticipat si va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa renunti tu de bunavoie la laptop, etc si sa te pui cu burta pe carte? Dar asta, dupa ce spui mamei ce note ai, ca sa nu aiba un soc la scoala. Serios vorbesc.

| hecamefrommetalland a răspuns:

1.Învață și ucide nota aia.
2. Părinții care ajung să fie atât de obsedați de note nu realizează că sunt niște tâmpiți care se îngrijorează pentru niște amărâte de numere care nici măcar nu arată întotdeauna capacitatea și inteligența sunt tonți, deja îi urăsc pe părinții tăi!

| euu33 a răspuns:

Pai intreba-ti dirigintele daca ai 5 in catalog (daca e mai intelegator). Spune-i ca nu esti sigura. Daca intr-adevar ai 5 spune-i mamei tale de nota cand e mai binedispusa, roag-o frumos sa nu te certe foarte tare si zi ca nu se va mai intampla, ca vei invata mult mai bine si ca preferi sa iti interzica accesul la telefon, laptop etc...chestii din astea. Spune-i ca i-ai fi spus dar iti era frica ca te va certa foarte rau, ca vei incerca sa iti maresti media lund numai 10 la mate.Nu uita ca te va certa mult mai putin daca afla de la tine nu de la diriginte.

| panda01 a răspuns:

BUNN..DECI..eu zic ca ar trebui sa ii spui mamei tale de notele pe care le ai..prindeo intr-o seara cand e relaxata si povestestei cu frumosu'. sper sa te inteleaga..si eu am trecut prin aceeasi chestie..stiu cum ee!happy