| Trandafirii a întrebat:

TPU am o problema grava la scoala! acum o luna am dat un test la matematica si sunt in clasa a 5-a.asa si cand am dat testele am dat din greseala ciorna si o fata din clasa(cu probleme psihice) mi-a luat-o din mana si s-a semnat cu numele altei fete din clasa, apoi profa ne-a spus sa le dam imediat testele si l-am dat asa. apoi cand au venit testele erau 2 nume cu aceeasi fata si testul meu nu era! si profa, colegii si dirigintele cred acum ca eu m-am semnat cu numele acelei fete! si ciorna era cam incompleta si am luat 4 in catalog (am vazut cu ochii mei) si dirigintele spunea sa vin cu mama la scoala (mama nu stie) si de 1 saptamana in coace nu mai zice, dar cum sa fac sa nu afle mama? FUNDA! P.S. mama stia ca am un 4 (nu il avem ) din cauza ca eu nu am vazut la tabla ca eram in a sasea banca si m-a pacalit doamna ca am 4, si eu ii spun mamei ca din cauza asta am luat 4! dau FUNDAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| Study a răspuns:

Uite ce zic eu big grin

1. Explici profei situatia, dar detaliat.
2.Nu ar trebui sa te complici sa-i mai zici mamei tale, daca stie ca ai 4...pt ca daca ii spui... jalea lumii se duce la scoala si iti vede notele.

| Trandafirii explică (pentru Study):

Ok si ce sa fac ca dirigul sa nu mai vrea sa o cheme pe mama?

4 răspunsuri:
| Carapace a răspuns:

Salutare,
Poate nu am inteles, dar eu te sfatuiesc sa te duci la profesor sa-ti arate dovata prin care ai luat tu 4-ul si sa-i demonstrezi profesorului ca acela nu este scrisul tau, un profesor de ce or fi el nu este atat de batut in cap si va putea deosebi doua scrisuri diferite.

| Trandafirii explică (pentru Carapace):

Dar eu am scris ca aia era ciorna mea numai ca fata aia bolnava s-a semnat pe ciorna mea nu numele acelei fete

| Study a răspuns:

Daca nu vrea sa o mai cheme ...inseamna ca nu trebuie sa-i spui mamei. Oricum sper ca te-am ajutat