| nevastuica_7599 a întrebat:

am o problema si vreau sa ma ajutati happy eu am fost cu un baiat la care nu tieam asa mult si m-am despartit de el si acum o aparut un alt baiat care am aflat ca ma place si eu il plac dar el vrea ca eu sa fac primul pas dar ii am greu deoarece eu si el am aflat prin prieteni nostri ca ne placem dar nu ne spunem asta... ce sa fac eu i-am spus celei mai bune prietene sa ii zica sa faca el primul pas dar nu stiu ce sa fac... aveti ceva idei in legatura cu asta? happy ( scuze categoria )

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Iti va fi recunoscator daca faci tu primul pas. Nu este nimic decat timiditatea, baiatul este timid, si, daca nu faci primul pas, v-a crede ca de fapt nu-l placi.
Primul pas poate fii in multe feluri, ori sa-i spui direct, ori... nu stiu, de ex, ii spui prietenei tale ca daca va intalniti cu baiatul sa va lase singuri, si atunci poti incepe prin a vb cu el, incet incet, poate pana ajungeti la momentul final, explozia, care v-a da frau liber sentimentelorwinking

1 răspuns:
| BlueBird05 a răspuns:

Poate ca esti putin timida, atata tot, daca stii ca baiatul te place nu are rost sa iti mai fie teama, de exemplu, ieri le-am aratat prietenelor mele unde sta tipul de care imi place(nu stiu daca la place sau nu) si m-au tarat pana acolo, la propriu si am vorbit un pic cu el. Dupa vreo 2-3 ore m-a invitat sa iesim cu bicicletele cu inca cativa colegi( aici am avut ghinion pentru ca aveam program). In fine, eu vreau sa iti zic ca n-are de ce sa-ti fie teama, dar daca tie, fa ca mine: sunati niste prieteni si oblicai sa te tarasca pana la el acasa sa-l inviti la o intalnire, si totul se rezolva!laughing)