| Lumeauneiadolescente11 a întrebat:

Am o problema..sunt impreuna cu cineva dar toata lumea spune despre iubitul meu ca e rau

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Daca tu il iubesti iar el la fel si te respecta de ce asculti pe altii?
In ziua de azi multa lume e invidioasa.
Important este sa te iubeasca si sa te respecte, restul poata sa zica ce vor.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca se poarta bine cu tine ce conteaza ce zic restul? Poate a fost rau inainte si s-a schimbat, sau pur si simplu cu tine nu se comporta urat.

| cristi202 a răspuns:

Depinde de cine zice ca e rau.
Daca o zic prietenele tale, poate fi vorba de invidie, dar totodata poate fi vorba si de vreo experienta a lor in legatura cu el, si atunci chiar e rau
Daca o zic parintii tai, ar trebui sa iei seama, ei vad mai bine lucrurile, in primul rind datorita experientei de viata, apoi pentru ca sunt din exterior, tu fiind implicata si vazidn totul roz.
Daca e parerea generala a tuturor, e de luat in seama, o vorba zice ca nu iasa fum fara foc.
Deci, ai grija! Dar, totodata, cauta sa te convingi tu daca e bun sau rau, vezi cum actioneaza, cum se poarta cu tine, dar mai ales cu ceilalti (si Hitler a fost bun cu cei pe care ii iubea, altfel ei nu ar fi stat pe linga el), si in cateva saptamini poti avea o parere despre asta, insa ai grija sa fi cit se poate de obiectiva, caci datorita faptului ca iti e iubit, asta poate fi influenta rezultatul observatiilor.

| AFR81 a răspuns:

Acum stii care e treaba, lumea vorbeste deseori mult si aiurea, insa un sambure de adevar tot ar trebui sa fie. Daca cu tine se comporta ok, nu doar in momentele frumoase, ci si in cele tensionate, atunci este cat de cat in regula. Daca tie iti place atitudinea asta, nu mai conteaza ce spun altii. O sa ii descoperi tu caracterul odata cu trecerea timpului si te vei convinge daca merita sa ramaneti impreuna sau nu.

| Catrice a răspuns:

Și eu spun ca e urat.

Ma crezi?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Probabil au dreptate, dar esti o adolescenta tipica si o sa ignori pe toata lumea pana o sa-ti invineteasca un ochi sau o sa te insele sau o sa te abandoneze dupa ce te fte. laughing))

| aimullah123 a răspuns:

In ce sens zic ca e rau? Cati ani ai tu si cati ani are el? Tu ce parere ai despre el? De cat timp sunteti impreuna?

| Lumeauneiadolescente11 explică (pentru aimullah123):

Adc zic ca e fuckboy..nu e bun pentru mine..chestii de genu
Eu am o parere buna despre el
Are 16 eu 15
3 luni

| Lumeauneiadolescente11 explică:

Adc zic ca se comporta urat..ca nu e de mine
El are 16 eu 15
De 3 luni
Eu am o parere buna despre el..cu mine se comporta super bine

| Lumeauneiadolescente11 explică:

El are 16...eu 15..suntem de 3 luni..eu am o parere buna despre el..se comportă bine cu mine.zic ca e rau in sensul ca se comporta rau..ca e fuckboy