| Ralukutza_5288 a întrebat:

am o problema uriasa(cel putin asa pare la varsta mea), Pai, pentru inceput vreau sa va spun ca am 14 ani si nu am avut un prieten pana acum(nu ca ar fi vreo catastrofa), dar astazi mi s-a intamplat cel mai frumos/urat lucru pe care l-am trait in ultimele luni, am vazut un tip in parc, eram cu o prietena care, dupa ce i l-am aratat a facut ca toate alea spunand ca e frumos si etc. fara sa se gandeasca ca poate si eu il plac, si au urmat o serie de alte intamplari foarte stanjenitoare pentru mine, dar care nu au deranjat-o pe ea(dansa, canta, tipa, chestii ca sa o bage el in seama), Si s-a luat dupa el, desigur si eu m-am tarat dupa ea, si intr-un tarziu cand era sa luam un autobuz si sa ne dam batute, cand m-am dus eu repede la el si i-am cerut numarul, dar ea iar s-a bagat peste mine si s-a prezentat si i-a luat ea numarul.Si acum problema e ca eu vreau sa il sun sa vorbesc cu el, dar ea deja a vorbit cu el(nu stiu ce) si ma gandesc ca poate o sa fiu tampita daca il sun, dar totusi nu vreau sa ma dau batuta, pentru ca mie chiar mi-a placut tipul(la prima vedere) si as vrea sa intru si eu in vorba cu el, spuneti-mi plz ce sa fac, Cum sa vorbesc cu el la telefon? Ce sa ii zic? Sa ma prezint iar? Orice sfat este bun!

Răspuns Câştigător
| coxx a răspuns:

Hi! fata aia nu se prea pote numi prietena ( stiu cum e )
deci eu zic sa il suni
sa vb cu el
si sa ii zici in felul urmator :
buna! ce faci? mai ma sti sunt fata aceea cu prietena mea care ti-am cerut numarul
si cum o mai duci
aio vrea sa ne vedem maine la un suc?
deci tr sa ai curaj. nu sa te dai batuta, daca pr ta poate sa vb cu el si u poti nu te considera mai ( cum vrei u laughing
si mai sti poate tipa aia nici nu a vb cu el, nu poate garanta asta
deci u! suna-l cat mai repede si invita-l la suc. nu tr sa iti fie rusine. ca doar nu e el presedinte rolling on the floor

succes sa ai, si sa nu ai niciodata incredere in nimeni!
eu nu zic si pr is buni la ceva. dar ce e al tau, al tau tr sa fiewinking
funda?winking

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Gandeste-te bine.Te-a atras doar fizicul la el...nu stii ce caracter are. Poate sa va fi considerat pe amandoua niste flusturatice care au incercat sa se dea la el.
Si da,mie chiar mi se pare aiurea sa dati amandoua navala pe el, cu vorbitul.E de ajuns ce-a facut ea, ca s-a maimutarit in fata lui si nesimtitaca ti-a luat fata la faza cu numarul.

| AnneMarri a răspuns:

suna-l, prezinta-te, zi ca ti-ar placea sa fiti prieteni, cere-i si id-ul, vorbeste mai multe cu el, cunoasteti-va si poate o sa ma chemati la nunta... love struck

| SunnyFlame a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca tu l-ai vazut prima si ca ea ce se baga
si da sa il suni,, faci o maree prostie daca nu il suni
incearca sa fi nepasatoare cu prietena ta
eu in locu tau ii si f****m o palma de se baga cand iai cerut nr
pai il suni il intrebi ce face ii zici ca esti tipa din parc si il intrebi daca nu ar vrea sa va cun
si in legatura cu prietena ta daca continua asa zi in fata ce se tot ia dupa tine
si ce daca ea o cantat si o tipat ...si tu poti.dar dp parerea mea sa facut de rusine. si vezi sa il suni ...nu fi timida
si daca iti spune ca nu vrea sa va cunoasteti inchidei telu in nas! si intrebare.o pe prietena ta ce o vb cu el
ca daca tie pr iti spune
bafta funda?

| ioanaKevlar a răspuns:

Consider ca e bine sa vorbesti cu el. Sa il suni si sa stabiliti sa va vedeti intr-o zi intr-un loc care va place amandurora, parc sau terasa. Stand de vorba cu el te vei decide daca iti place cu adevarat de el sau daca era doar o chestie de imagine. Cat despre prietena ta, nu a procedat tocmai frumos. Iti urez succes cu intalnirea.

| adyth a răspuns:

Prietena ta e o snoaba big grin. Si la faza cu bagatu' inainte ca sa'i ia prima numarul, sunt sigura ca si el a observat asta. Daca iti place de el, nu e prea tarziu sa te faci vazuta. Lasa'l pe el sa aleaga intre tine si ea.

| Dragonboy a răspuns:

Un tip care ti-a placut la prima vedere si despre care nu stii nimic e putin cam greu de inceput o conversatie! Dar primul lucru ar fi sa te prezinti sa ii spui ca l-ai vazut, afli informatiile intermediare iar apoi, pe parcurs o sa gasiti motive de discutie! dar niciodata sa nu aduci discutia despre acea "prietena"a tawinking

| BuBster a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa ii spui prietenei tale ca si tie ti'a placut tipul. cu ocazia asta va testati prietenia. daca ea o sa reactioneze mai... ciudat sau nu o sa mai vorbeasca cu tine. e clara... sunt sigura ca ar trebui sa iti incerci si tu norocul cu baiatul de care iti place.ca doar asa iti gasesti adevarata dragoste si blah blah. laughing dar ATTENTION! laughing e foarte posibil ca baiatul sa fie cine stie ce fustangiu. pentru ca majoritatea baietilor frumosti asa sunt. deci ai grija ce faci. bafta