| dani97 a întrebat:

am o situatie cam neplacuta. la ultima sedinta cu parintii aveam doar 2 absente, iar saptamana viitoare se face din nou sedinta si eu am 9 absente nemotivate. parintii mei mi-au zis sa nu mai chiulesc in viata mea dupa sedinta. ce sa fac?

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ce sa faci?
Suporta consecintele!
Ai chiulit ca toate ca nu e voie, plus parintii tai te-au rugat, iar tu stiai ca se va afla, deci "mingea e pe terenul tau acum ".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebarea corecta era "ce ar fi trebuit sa fac" si raspunsul era "sa nu mai chiulesti si sa iti asculti parintii". Acum suporti consecintele

| neutrino a răspuns:

Intrebarea o pui tarziu.

| DieBitch a răspuns:

De ce se fac la o perioada asa de scurta sedintele? Si cum adica ce sa faci? Stai la scoala. sau daca tot vrei sa pleci. duci scutirebig grin

| HisGirl a răspuns:

Incearca sa-ti ceri scuze si spune-le ca nu se va mai repeta!

| Catalina34 a răspuns:

Sa nu mai chiulesti..sau bine asta spun toti..eu de obicei stateam dupa colt sa vad daca profesoara\profesorul au catalogul. daca il aveau le spuneam ca am intarziat.iar dca nu plecamhappysper ca ti-am fost de ajutor