| balu a întrebat:

Hey! TPU, am si eu o intrebare(eu sunt in perioada pubertaii, am 14 ani dar nu imi puteti recomanda ceva sa scap de cosuri, am fost la dermatolog, mi-a recomandat zyneryt, in regula am folosit zynerytul cat mi-a fost recomandat dar nici un efectsad, am mai incercat si erictroacnol, acesta mi-a fost recomandat de catre un prieten, si intr-adevar acesta imi facea cosurile alea mari mai mici:, deci imi puteti recomanda cevasad?

Răspuns Câştigător
| Simone_6050 a răspuns:

Eu nu-ti pot recomanda ceva medical, dar daca te machiezi te sfatuiesc sa nu o mai faci. Si din cauza asta apar cosuri. Si poti face rost de musetel pe care il fierbi si cu un tampon de vata inmoi in acel "ceai" de musetel dupa ce s-a racit cat de cat si iti cureti fata.

2 răspunsuri:
| FlaviuZz a răspuns:

Exista o solutine cu Aloe Vera...
Se numeste "First" si este un spray excelent, este bun la orice. daca pui pe o rana se inchide in 20 de minute(ma refer la o rama deschisa), te scapa de durerea in gat, te scapa de cosuri, si de toate problemele(taieturi, zgarieturi, rani deschise)...incearca-l si vei vedea rezultatelewinking

| coco_6884 a răspuns:

Iti recomand sa-ti dai cu ceai de musetel p fata.credema am incercathappy stiu ca e ciudat dar trage-te de lobul urechii fara s fortezi in fiecare zi...acolo e o glanda care face s dispara punctele negre...