| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi sa scap de cosuri sau sa nu imi mai apara?
Am fost la dermatolog, am folosit diverse creme, mi-au mai disparut putin cosurile insa inca am pe fata cosuri.
Marea majoritate din prietenii mei nu au.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O fi din alte cauze, gen cauze hormonale si atunci cam degeaba te dai cu creme.

| croissant a răspuns:

Buna,sa ai grija de tine. Sa te speli pe fata cu sapun de sulf. Nu mai folosi fond de ten si iti recomand sa mergi la dermatolog pentru ca pielea difera de la persoana la persoana.

| Codsssd a răspuns (pentru croissant):

Sunt baiat.
Am fost si mi-a recomandat diferite alifii.

| Andreeush a răspuns:

Nu toată lumea e la fel. Unii au coșuri alții nu. Fii mai atent la tenul tău, ascultă sfaturile dermatologului.
Poți încerca să te dai pe față cu bicarbonat.

| Gabriel2424 a răspuns:

Este normal, uni au mai multe altii au mai putine, incearca sa nu mai mananci mult dulce, du te la farmacie poate gasesti ceva ce iti foloseste si sa nu le rupi niciodata, iti vor ramane semne daca le rupi, dar nu te alarma, depinde de la persoana la persoana, nu e ceva grav.