| Cr3Tzu a întrebat:

Am si eu o problema Am windowsul instalat in limba portugheza si as dori sa o pot schimba in romana sau engleza. Am windows xp sp 3. Va rog. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Iata inca un link, sper de data asta sa-l descarci mai repede... :
http://fisierulmeu.ro/......k-rar.html
Faci asa : descarci, dublu clic, se instaleaza, dai restart si vei avea win xp in romana! Bafta!

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Descarca programul asta :
http://fisierulmeu.ro/......-msi.html,
Instaleaza-l si vei avea windows in limba romana! Bafta!

| Cr3Tzu explică (pentru lpavel):

Mersi, dar cand accesez link-ul de la tine imi zice ca nu exista fisierul.

| lpavel a răspuns (pentru Cr3Tzu):

Pai mai asteapta vreo 5-6 luni si acceseaza atunci... :/ De ce nu ai accesat cand am pus link-ul?

| Cr3Tzu explică (pentru lpavel):

Imi pare rau dar nu am avut acces la internet in acea perioada. dar oricum. am intarziat cu 4 zile. nu fa asa mare caz pe treaba asta!

| Cr3Tzu explică (pentru lpavel):

L-am luat..mersi dar imi da eroare si zice : The windows romanian interface pack is for installation on english windows system only. oricum mersi mult de ajutor..ai o funda de la mine!

| lpavel a răspuns (pentru Cr3Tzu):

Sorry! Atunci e de vina windows-ul! Nu-ti accepta alte limbi! Am mai intalnit cazuri... Apropo ce xp ai? Ce sp?
Link-ul pe care ti l-am dat e pentru Xp profesional sp 2 sau 3, de aceia te intreb. Deci daca vrei sa fie bun, instaleaza unul de asta! Bafta!

| Cr3Tzu explică (pentru lpavel):

Daca citesti pana la capat. afli din intrebare ca am windows xp proff sp 3!

| lpavel a răspuns (pentru Cr3Tzu):

Atunci nu stiu de unde il ai... ca nu te lasa sa bagi limba romana! Oricum tot trebuie sa pui un alt windows tot ca asta numai sa nu aiba o singura limba, ca alea nu te lasa sa bagi altele...

| Cr3Tzu explică (pentru lpavel):

Multumesc pentru timpul acordat!

| lpavel a răspuns (pentru Cr3Tzu):

Iata inca un link, sper de data asta sa-l descarci mai repede... :
http://fisierulmeu.ro/......k-rar.html
Faci asa : descarci, dublu clic, se instaleaza, dai restart si vei avea win xp in romana! Bafta!

| MadalinaaIoana a răspuns:

Hei!
Si au am avut problema asta. Deci uite cum faci : intri in bara de star si mergi la control panel. Apoi dai la regional and language options. Iti apare ceva si vezi sus, dai la advanced. Iti apare un pic mai jos limba ( in cazul tau portugheaza ) si tu ti-o schimbi in romana. Dai ok sau apply si gata.
Funda?

| Cr3Tzu explică (pentru MadalinaaIoana):

Multumesc, dar eu doresc sa pot traduce interfata windows-ului, daca ma intelegi.