| Vale1Vali a întrebat:

am vazut pe net acest videoclip: http://www.youtube.com/watch?v=yd40HBTA4Rw&feature=relat ed
Insa nu vorbesc foarte bine engleza(nici romana nu o vorbesc prea bine,ca sunt venita din Spania cu parintii) si as vrea sa-mi explicati aceasta compozie pentru albirea dintiilor.Cei care cunosc limba, normal! Multumesc ant.

Răspuns Câştigător
| Georrggy a răspuns:

Lamaie,
Bicarbonat de Sodiu,
Farfurie,
Perie de dinti,
Cutit.
Pui o lingura de bicarbonat in farfurie.
Storci lamaia pe bicarbonatul din farfurie. O sa faca bule. Ai rabdare si lasi sa dispara bulele. Daca ai pus prea multa zeama de lamaie mai pui putin bicarbonat deoarece trebuie sa fie aproape ca si o pasta.
Dupa ce ai terminat pasta aia te speli pe dinti. Nu te speli decat pe dinti ne si pe limba.
Faci asta o data pe saptamana.
Nu folosesti aceeiasi perie de dinti cu care te speli pe dinti de obicei.
Pasta aia nu are gust prea bun.
Funda?

1 răspuns:
| Diiaanna a răspuns:

Pai ai nevoie de o lamaie sau lime si bicarbonat de sodiu..amesteci o lingurita de bicarbonat cu zeama de lamaie si formezi o pasta pe care o folosesti odata saptamana..important e ca de fiecare data sa faci o pasta proaspata, nu o pastrezi de pe o saptamana pe alta si de asemenea sa folosesti lamaie proaspata.Trebuie sa ai 2 periute de dinti diferite, una pentru asta si una pentru spalatul normal.happy