| valeriaskinner a întrebat:

Anul acesta am evaluarea nationala si vreau ca de la anul sa imi continui studiile in alt oras. Liceul la care as dori sa dau nu are internat, iar de aici imi porneste intrebarea. Poti locuii la internatul unui liceu si sa inveti la un alt liceu diferit? FUNDAA

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu avem de unde stii, pentru ca nu stim orasul tau, internatele si nici politica fiecarui internat. In principiu, nu se poate asa ceva, pentru ca internatele de liceu o o politica speciala, fata de cele de la facultate, diferenta fiind ca cea de liceu are grija de minori si raspund de ei in fata parintilor, scolii si legii.