| anonim_4396 a întrebat:

azi m-am certat cu cea mai buna prietena a mea. Acum o saptamana mi-a zis ca va merge la dansuri moderne, iar eu i-am spus ca voi merge cu ea. Acasa, m-am razgandit pentru ca mi-am dat seama ca valsul, tangoul, etc. nu imi plac A doua zi i-am spus asta si s-a suparat. A zis ca nu va mai merge, ca sunt mincinoasa, falsa, etcetc. Ceea ce m-a durut cel mai mult a fost ca mi-a zis,, Eu o sa imi dau copiii de la doi ani la dansuri ca sa nu pateasca ca si mine! Si cand o sa fiu mare o sa dau vina pe tine ca mi-ai distrus visele!,, si ea ma cosidera sora ei, eu la fel si mi- a spus,, Ce sora am si eu!,, Mi-a zis ca i-a trecut, ca a uitat, dar eu stiam ca e ceva neinregula cu ea. Si desi nu am stiut, ea mai era suparata. O alta fata, care este prietena buna cu ea vroia sa mearga, dar tatal ei nu o lasa ....azi a inceput dansurile si am vorbit cu ea pe mess sa o intreb cum a fost. Mi-a zis ca super, ca ii place, din astea. Deodata mi-a spus,, Ai comis un pacat,, si zic eu,, De ce?,,, iar atunci ea imi raspunde,, Ca nu ai venit,,. Si apoi m-a intrebat,, Sigur nu vrei sa vii?,, iar eu i-am spus,, Stii deja raspunsul. Nu!,,. si mi-a spus,, Aaaaa deci nu vrei sa vii,,, iar atunci i-am zic,, Nu te supara acum,, si ea mi-a raspuns inapoi,, Stai linistita ca oricum eram suarata,,. atunci am aflat ca avusesem dreptate. Ea chiar era suparata si continuam conversatia...
Ea - Am vrut sa vad daca chiar ai vrut,
Dar vad ca nu.
Eu -nu stii ca eu is mincinoasa si distrugatoare de vise ( P.S. am spus ca sunt distrugatoare de vise pentru ca ea mi-a spus asa )
Ea - Acum stiu
Eu -trebuia sa stii de mai demult
Ea -trebuia sa imi spui ca ma minti de la bun inceput
Ca sa nu sper degeaba
Eu - in fine. stii cum sunt persoanele cu doua fete
Ea -Da
Eu - ca mine. care isi mint prietenii buni si adevarat
Ea - Stiu... Huuuuuuuuuu pentru. cei care sunt asa
Eu -da... si eu zic la fel
Ea -Sper ca nu te superi acum
Eu-nu... tu ar trebui sa iti alegi mai cu grija prietenii
Ea -Vezi...
Si te creadeam sora mea. adica erai ca o sora pentru mine
Eu -si tu pentru mine
malinutza10: si asa o sa te consider mereu chiar daca tu nu o vei face
Ea - ce emotionant ( p.s. isi batea joc de mine )
Eu - Noh las ca ne mai certam maine la scoala
Eu - nu
Ea -Sa inteleg ca vineri nu mai vi la pizza daca ai spus ca esti mincinoasa
Eu - pai.as vrea sa vin.dar poate nu vrei sa mergi cu mincinosii
Ea - Acum chiar ca te-ai suparat. Te las sa iti revii
Eu - nu... nu ai dc sa ma lasi. spuneam doar adevarul.
in fine... stiam eu k esti suparata de atuncp
Ea - ce ma plictisesti si nu vreau sa ma cert cu tine

Siiiii asta a fost tot. Maine merg la scoala si parce vad ca ma ignora iar. Nu mai suport de la anul o sa ma mut. Spuneti-mi ce sa fac! Sa ma impac cu ea? Sa imi cer tot eu scuze ca intotdeauna? Sa o ignor? E prietena mea cea mai buna si nu stiu ce sa fac... Eu asa o consider nu stiu daca ea o face. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Imi e cu adevarat prietena?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Ignor-o maine si vezi ce reactie are, de impacat va impacati voi oricum, numai ca acum trageti de timp si plus de asta mai e si orgoliu[amandoua sunteti orgolioase]

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Drama de copii de 10 ani.

| greyhound a răspuns:

Trebuie sa fii plictisit rau sa citesti toata drama asta...in fine, pana luni o sa fiti iar bff (asta-i termenu?)