| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi dati un sfat!
Am fost cu un baiat 2 luni dar ne-am despartit apoi am realizat ca tinem unul la altu si am incercat din nou, am stat o saptamana dar ne-am despartit fiindca eu am observat ca se dadea la o prietena de-a mea [B] (care stiam ca il place) si m-am enervat si i-am spus sa ma lase in pace si am plecat. Cand am ajuns acasa m-a innebunit cu mesajele, ca nu ar trebui sa fiu suparata pe el dintr-o chestie asa banala si ca el nu a facut nimic.
A doua zi alta prietena de-a mea [A] mi-a spus ca asa zisa mea prietena s-a sarutat cu prietenul meu, si l-am intrebat si a spus ca e adevarat dar a crezut ca m-am despartit de el ca sora lui care era cu noi atunci s-a exprimat:"Gata ai pierdut-o"; cand am plecat si ca doar si-a batut joc de ea ca era suparat si i-am spus ca nu il cred sa ma lase in pace.
Acum sora lui imi spune ca el chiar ma iubeste si sufera dupa mine, iar eu i-am spus ca daca ma iubea nu facea asta.
Nustiu ce sa fac? Cum sa procedez? Sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| Elvira_Elena_Gofita_1983 a răspuns:

In primul rand nu cred ca persoana respectiva este prietena ta, o prietena nu face asa ceva, asta ai sa vezi tu mai incolo, ideea este ca tu sa vb cu el f oarte serios si sa va spuneti toate lucrurile care va plac si care nu, si sa va acceptati asa cum santeti cu bune si rele, dar trebuie sa fii sigura ca el te iubeste sau cel putin ca ii pasa de tine si mai vedem pe parcurs....astept raspuns, mersi

11 răspunsuri:
| ady90 a răspuns:

Nu cred ca merita...
Nu zic ca nu te place, dar daca tinea la tine cu adevarat, nu se ducea la alt cineva, ci incerca sa se lupte pentru tine.
Dupa ce mi-ai descris tu aici, eu cred ca e doar un baiat care vrea sa aiba o prietena, altfel nu s-ar fi dus la prietena ta fix a 2-a zi, sau in niciun caz, nu sa o sarute.

| SentimentalConsil a răspuns:

Nu stiu cum de ti se intampla lucrurile aste numai tie, altadata ne-ai spus ca prietenul tau s-a sarutat cu prietena ta betiva si vad ca prea ai schimbi pe baieti, cauta si tu unul sa va potriviti si mai lasa-i de prieteni ca numai ei sunt de vina in cazul de fata

| anonima3389 a răspuns:

Daca te iubea, intr-adevar nu facea asta...si chiar daca va despartisesi, totusi sa se sarute cu prietena ta imediat ce ai plecat? nu e in regula.nu-l ierta! daca a facut asa, o sa faca mereu asa pentru ca va stii ca il ierti mereu.

| SufletulPetrecerii a răspuns:

Daca poti sa uiti ce s-a intamplat cu prietena ta atunci poti sa il ierti. dar nu din prima tine minte! Daca te iubea cu adevarat asa cum ai zis tu nu se arunca in bratele prietenei tale doar pentru asa zisa "consolare". Daca nu poti sa treci peste asta zic sa incerci sa iti vezi de viata ta pentru ca in timp vor aparea reprosuri si o sa va certati pe aceeasi tema. sper ca ti-am fost de ajutor:*

| yorazvan11 a răspuns:

Nu nu merita dal in **** calulu te joaca pe degete nu mai merita sa stai cu el fii tare si casesteti pe altcinva

| anytimeanywhere a răspuns (pentru yorazvan11):

Multumesc mult de raspuns!

| piticot02 a răspuns:

Chestii de genu am trecut si eu. Daca tu crezi ca te iubeste si ca nu o sa mai repete aceeasi greseala, poti sa incerci.Desi el putea veni atunci dupa tine, nu sa se sarute cu prietena ta si dupa sa iti dea mesaj. Daca e mai bine renunti acum decat mai tarziu cand o sa-l iubesti foarte mult si ai sa suferi mai mult.

| anytimeanywhere a răspuns (pentru piticot02):

A incercat sa vorbeasca cu mine si a venit inspre mine dar i-am spus sa ma lase in pace, fiindca eram nervoasa! Multumesc de raspuns!