| Lexu12 a întrebat:

Hey,TPU! Carnetul meu de elev nu e vizat pe acest an scolar.Pana acum nu mi-am batut capul, dar mi-a zis cineva ca la inscrierea in liceu notele nu se iau in considerare daca in acel an nu ai carnetul vizat.E adevarat?
(eu stiam ca-ti trebuie doar pentru reduceri la bilete de tren, etc)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

La înscrierea la liceu nu ai treabă cu carnetul de note - acolo ai treabă cu adeverința de studii pe care ți-o eliberează secretariatul școlii pe care ai absolvit-o. Plus rezultatele de la testele naționale.