| ZuzaTA a întrebat:

Ce as putea citi dintre "Amintiri din casa mortii" - Dostoiveski si "Intermedientele mortii" - Jose Saramago?

Astept raspuns love struck Dau Fundita +vot

2 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Cu siguranta "Amintiri din casa mortii" de Dostoiveski happy

| katherine_7127 a răspuns:

Cred ca ar trebuie sa-l citesti pe Jose Saramago, pentru ca Dostovieski e un scriitor foarte complex si incurcat, deloc potrivit pentru vara, vacanta, si o varsta de... sa zicem 16 ani sau pe acolo. Lasa-l pe Dostovieski pe mai tarziu, oricat de misto ar parea titlul cartii.