| aallyynnuuttzzaa a întrebat:

ce ma fac? trec in claa a9a si am iesit cu media de admitere 9.60 de aceea am intrat la cel mai bun liceu din oras, la profilul mate-info si sunt ff decisa sa invat enorm de mult, sa ies sef de promotie! deci problema mea mare este ca nu stiu absolut deloc franceza (engleza stiu destul de bine )? daca vreau sa ies sef de promotie trebuie sa fiu ff buna si cine stie ce copii super destepti voi avea in clasa sa-mi ia fata ( krek mor cand am sa vad deoarece nu suport sa fie altul mai bun ca mine, la mine in clasa eram cea mai buna, bineinteles ca puteam sa ies cu mai mult de 9.60 dar nu aveam concurenta ) ce sfaturi imi dati sa invat acuma in vacanta? Cam cat trebuie sa invat pentr 10, numai esentialul sau trebuie sa-mi iau gandul de la asta? este greu sa inveti franceza? plizzzz

2 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Esti la stiinte sociale-intensiv franceza la lva?

| psawyer a răspuns:

Wtf ce esti asa de disperata sa iti iasa media 10 sau sa fii sefa de promotie? vrei bursa sau ce? cred ca trebuie sa ai niste parinti care sa te bata daca nu iti iese 10...