| Denisa730 a întrebat:

Ce rechizite ar trebui sa-mi cumpar pentru clasa a 7 a? Puteti sa-mi dati o lista?

Răspuns Câştigător
| verxee a răspuns:

-caiete, mari şi mici, de biologie, română, mate, geografie şi muzică;
-un vocabular (opțional) în care să-ți notezi ceva important/şedințe şi chestii d-astea;
-un ghiozdan, logic;
-un penar;
-creioane. n-o să-ți trebuiască prea mult creioanele colorate doar dacă ai profesori care vor aşa ceva şi vă pun să desenați, în rest, e o pierdere de banilaughing
alsoo, creioane mecanice, dacă nu îți plac cele clasice.
-daca eşti aşa pasionat de culori, poți să-ți iei nişte markere (opțional) de diferite culori, cu care să subliniezi chestii mai importante;
-pix sau stilou, alegerea ta;
-dacă alegi stiloul, trebuie să-ți iei şi cerneală pentru el, şi ca să ştergi, un pic;
-ca să ştergi pix ul, îți trebuie pastă corectoare sau bandă din aceea (care nici acum nu ştiu cum se foloseşte xoxo);
-o trusă de geometrie: compas, gumă/radieră, un creion şi probabil şi nişte mici rigle;
-bloc de desen, mare sau mic (A3 sau A4), pensule, acrilice sau culori în ulei, orice.
-foarfecă, lipici lichid sau solid;
-mape, dosare sau portofolii.
astea sunt "principalele", dacă îți mai trebuie ceva, îți iei.happy

2 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi o trusa de geometrie cu instrumente de metal(o sa le folosesti foarte mult anul acesta).
Caiete studentesti de romana/matematica deoarece vei scrie ceva-ceva.
In rest cumparati ce iti cumparai si inainte.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai caiete penteu fiecare materie, ghiozdan, penar, stilou, rezerve, bloc de desen, acuarele, pensule, creioane, guma de sters, pic, pasta, rigla si cam atat cred ca e strictul necesar