| Anonima200368 a întrebat:

Hei! Puteti sa imi dati sfaturi pentru clasa a 8 a?
Si ce rechizite ar trebui sa imi iau?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In penartongueix albastru, rosu, verde si negru+creion, radiera, rigla si ascutitore...Iti iei cartile si caietele necesare in acea zi.Pentru ca esti fata trebuie sa ai servetele nazale si umede la tine+o oglinda, ruj/luciu de buze(corector sau fond de ten pentru orice evetualitate daca folosesti), un parfum.Iti poti lua o crema de maini.Si alte lucruri de care esti indispensabila.
https://www.tpu.ro/......-daca-imi/

| suntsuper a răspuns:

Ia-ti culegeri pentru examen de la editura pararela 45, chiar daca profesorii vor zice sa lucrati din altceva, ia-le si pe alea.
un sfat ar fi sa nu te stresezi atat de mult cu crescutul mediei pe gimnaziu, cum fac multi, ci sa inveti mult pentru examen pentru ca ala conteaza mult mai mult la admitere. o medie crescuta la o materie in schimb te va ajuta cu ~0.03 la nota de admitere la liceu

| curioasa210 a răspuns:

Liste cu rechizite gasesti peste tot pe google.
Invata pentru examen, poti face meditatii.
Cumprati culegeri, cum a zis suntsuper

| Cristian0015 a răspuns:

Ar trebuii sa inveti pentru examene, ai crede ca nu conteaza dar crede-ma chiar conteaza, cat despre rechizite acelesi ca pana acum plus culegerile pe care o sa ti le bage pe gat profesori. Mult succes la examen!