| MeOMGirlOSTangelEAH a întrebat:

ce sporturi pot practica vara asta care sa nu includa o minge! asi cam vrea sa slabesc

Răspuns Câştigător
| pissyaly a răspuns:

Ai putea sa faci jogging 30 de minute pe zi, alergare usoara, nu de viteza ca obosesti.Ai putea sa faci seara, inainte de culcare abdomene, treptat, faci intr-o zi 10, a doua zi 15-20, cate poti happy

2 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

Inotwinking eu ma apuc de vineri, k nu mai suport sa stau toata ziua in casa in fata unui laptop si in fata tv'ului :O inotul iti face un corp cat de cat frumos, te pune la miscare, concentrare... etc...
Inotul este o activitate care iti va aduce o multitudine de beneficii, de la cele fizice pana la cele mentale si sociale. Inotul iti ofera un excelent antrenament cardiovascular si de asemenea iti tonifica musculatura, te ajuta sa slabesti si iti fortifica plamanii. Daca vei intelege cu adevarat beneficiile inotului si il vei practica, iti vei imbunatati cu adevarat viata.
Ca si o concluzie...
In timpul inotului iti folosesti majoritatea grupelor musculare si de asemenea iti soliciti la maxim inima si plamanii,
Creste forta si rezistenta musculara, se imbunatateste postura si creste flexibilitatea,
Este folositor in special pentru persoanele obeze, gravide si de asemenea pentru cei cu probleme articulare si ale spatelui,
Inotul este un sport excelent pentru persoane de toate varstele si nivelele profesionale,
Nu exercita presiune asupra articulatiilor, precum alergatul, aerobicul sau ridicatul greutatilor,
Te ajuta sa mai dai jos din kilograme, cu conditia sa tii si o dieta corespunzatoare.
sper ca te'am ajutat! fundita? big grin

| DamianoTorres a răspuns:

Gimnastica,alergat,mers la sala