| anonim_4396 a întrebat:

Ce tehnici de manipulare stiti pentru a "domina" persoanele din jur? Eu momentan stiu faza cu pozitia mainii cand salut(sa fie deasupra). Am observat ca foarte multe persoane apeleaza la aceste lucruri de foarte multe ori in ziua de astazi. M-ar ajuta foarte mult orice informatie sau chiar o carte. Multumesc anticipat. FUNDA!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vise de copilas, ca-n realitate nu poti sa domini decat un om slab, care se lasa dominat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cel mai important sa il intrebiimpingandu-l,,, Ba, esti smecher? Ma faci la bataie?"

| BX3 a răspuns:

Sa te aproprii de ei prea mult cand le vorbesti

sa te uiti in ochii lor tot timpul si sa zambesti nesincer in timp ce o faci (fara sa strangi din ochi)

sa ai o postura cat se poate de corecta si sa iti umflii peptul

sa fii politicos si sa folosesti cuvinte cat se poate de sofisticate

sa-ti dai singur pantalonii jos