| micutaEU a întrebat:

Cine poate sa-mi dea si mie niste statusuri despre:frumusete,viata,scoala, amuzante(statusuri)...

4 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| BreeTPU a răspuns:

O colectie compusa din cele mai frumoase statusuri aici: http://www.bree.ro/statusuri.php

| Larissa008 a răspuns:

Heeii! Eu ti-am raspuns cu niste statusuri despre viata in general. Sper sa te ajute! happy

In viata asta fiecare din noi face o alegere. si fiecare va trai cu alegerea aceasta pana la sfirsitul vietii. indiferent a fost corecta sau gresita... pana la sfirsitul vietii!

Sa nu cauti niciodata sa fi fericit cu pretul fericirii altuia. Este urat, inuman

Cel mai bine e sa copilaresti sau uiti de rele si sa visezi

Din momentul in care ne nastem, timpul incepe sa ne ia viata inapoi!

Sunt oameni pentru care viata isi desface bratele, le deschide orice usa. dar ei prefera sa stea inchisi in casa

Iti mai aduci aminte cum era primul drum la inceput, primul vis pierdut, cum ai suportat primul cosmar avut?! Poti sa stii tu oare, viata asta cate drumuri necunoscute pentru noi mai are?

Razi cand esti suparata, Zambeste cand esti enervata, Trezeste-te zambind dimineata, Mai pe scurt... Traieste-ti viata

Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei

Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge

Fericirea nu inseamna sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai

Nu uita: langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii.

"Nu pot!" nu a facut niciodata nimic. In schimb "Am sa incerc!" a facut uneori minuni
i
Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate

In viata sa nu spui niciodata "te iubesc" sau "imi pare rau" daca nu simti cu adevarat asta!

Nu imi place sa sterg mesajele vechi, pentru ca ma simt ca si cum as sterge o istorie

Daca viata este un test, atunci imi fac fituica. Incerc sa am suflet de fier si principii de stanca!

Pentru cineva noi suntem vesnic ocupati. iar pentru cineva gasim timp chiar si in cea mai incarcata zi

Omul intotdeauna gaseste timp pentru ceea ce el doreste cu adevarat

Adevaratele valori in viata sunt cele ce transcend ceea ce vedem si simtim. Ele sunt daruri de la Dumnezeu ce tin de spirit, cum ar fi: bucuria, prietenia si dragoste

Succesul incepe la nivel mental. Daca vrei sa ai succes itr-un domeniu, antreneaza-ti mintea sa priveasca dincolo de obstacole, dezamagiri, piedici sau esecuri. O viata de succes incepe cu o atitudine de succes

Oamenii pot uita ce le-ai spus. Pot uita ce le-ai făcut. Dar nu vor uita niciodata ce i-ai făcut să se simtă.

| CataDb a răspuns:

Spun',,Da" prietenilor Si spun,, Nu" dusmanilor!

CopilaRia e cea mai tare peRioada din viaTa, stii?! /mare` paCat ca e laSata in maNa un0r copii.:*

Decat sa le dau satisfactie celor ce vor sa ma vada cazand', Mai bine ma' daram Si o sa cad' razand!

Cei care ma critica si ma invidiaza vor doar sa ma schimbe…vor doar sa ma schimbe, pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!~```
Funda?