| Elenutza_7555 a întrebat:

Hey Tpu...Cu doua saptamana in urma am avut parte de primul meu sarut(nu stiu daca voi il numiti asa) pentru ca m-am sarutat cu el doar asa prin atingerea buzelor mai apasat k el e cam salbatikut...Ideea e ca nu am putut sa il sarut mai mult, adeek pana si prima data a trebuith el sa ma tina strans in brate ca sa nu.l mai resping.Sincera sa fiu vroiam si eu sa il sarut, dar cand se apropia de mine intorceam capul fara sa vreau si ma rusinam.Cand m-a condus acasa am vrut sa plec si m-a tras de mana si mi-a sps sa il sarut de plecare si am dat sa il sarut i-am atins buzele si cand am vazut ca a inceput sa-si deschida usor gura l-am impins si am cam plecat acasaProblema e ca nu stiu cum sa fac sa reusesc sa il las sa ma sarute.Cand vad pe altii ca se saruta mi se pare totul ok, ceva simplu dar cand e vb de mine parca ma blochez si nu shtiu ce sa fak.Help mee! k nici nu vr sa ma despart de el din cauza asta! Funda mareeee si va rog eu mult sa nu radetibig grin

3 răspunsuri:
| Bubulutsaa a răspuns:

Mdaa. 1. nu, nu rad. si eu am trecut prin asta. stai linistita. ti-as spune''asteapta, ca vine totul de la sine.'' dar. nu e chiar asa. daca nu vei face ceva urgent, il vei pierde. nu stiu ce sa zic. despre situatia ta. nu`i spune ca nu stii sa saruti. spune`i. sa o ia mai incet cu tine. ca esti mai timida. sau. nu stiu big grin. te descurci tuu :d. Succes! love struck

| Chrisa28 a răspuns:

Lasa-te purtata de val tongue

| XxBluu a răspuns:

Nu trebuie sa fi rusinoasa fata de el deoarece este iubitul tau. Un sarut trebuie sa vina de la sine, nu sa fi obligata. Mi se pare ca tu esti asa rusinoasa cu el doarece iti e frica de ce o sa creada el apoi sau ca tu crezi ca lui nu-i va placea sau tie nu-ti va placea. Ei bine stai linistita, sarutul nu e o chestie atat de complicata. Sarutal cand sunteti singuri, cand ti se pare cel mai romantic si mai potrivit moment pentru asta.
Nu trebuie sa-ti fie rusine de el pentru ca apoi se va simti jignit. Adunati curaj si linisteste-te pentru ca nu ti se poate intampla nimic de la un sarut. Vei vedea ca indata ce va veti saruta cu adevarat, celelalte saruturi vor veni de la sinewinking
P.S. Cand il saruti gandeste-te cat cde frumos aste sa fii cu elwinking te va ajuta... spertongue