| HarukaAnase a întrebat:

cum se numeste muzica aceea pe care defileaza printii si printelesele? nu este muzica acea de legende sau opera..sunt niste sunete scurte si ascutite...va rooog tare mult sa imi spuneti cum se numeste. Funda!

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

La acea vreme, se dansa pe tot felul de menueturi cântate la clavecin. Se mai dansa polka, mazurka și valsul. Clavecinu avea un sunet mai metalic. Printre altele, el e strămoșul pianului.

Să sperăm că te-au ajutat informațiile, în cazul în care te refereai la casele royale.

| HarukaAnase explică (pentru ceaiuldetei):

Asta e! Clavecinul! Multumeeeeesc! de-ai sti de cand tot caut.

| ceaiuldetei a răspuns (pentru HarukaAnase):

Pentru puțin, plăcerea a fost de partea mea : )