| sbafbsvlisach a întrebat:

Hey,TPU! Dati-mi si mie idei. Vreau sa strang bani dar nu stiu cum.Am 15 ani deci nu ma pot angaja undevasad Cateva sugestii?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, scuze dacă am întârziat cu răspunsul. Îți recomand Lady.s Cosmetics. Și poți continua și în timpul liceului. Cu o vechime de 10 ani pe piața românească, fosta companie Metropolitans, Actuala Ladys. Cosmetics, a dat dovadă de profesionalism în orice situație! (Redumirea companiei s-a făcut în conformitatea cu cerințele advertiserilor)!
Dorința de evoluție se reflectă în satisfacerea nevoilor clienților și colaboratorilor prin produsele de înaltă calitate la prețuri ușor accesibile, prin transparența planului de marketing și strategia abordată, dar și prin punctualitatea de care se dă dovadă, iar aici mă refer la livrarea comenzilor într-un timp cât mai scurt și în perfectă stare! Detalii pe http://nicollhellen.blogspot.ro/ sau http://www.facebook.com/nicoll.hellen. O seară superbă! :* Ps: Eventual poți intra pe grupul meu și găsești și aici alte opțiuni : https://www.facebook.com/groups/506065106113414/

| ioana21S a răspuns:

Adunati alocatiile, bani pt.pachetel pune-i de o parte. Ajuta-ti bunicii la treburile casei.La 15 ani poti sa iti faci propria afacere.(de ex.cu telefoane vinzi, dai la schimb, faci ceva bani din asta) mai repari pc-ul unui vecin.Bafta!

| FUCKy0u a răspuns:

Pai si eu economisesc bani.Ma rog..cat pot.Ii cheltui destul de repede. Dimineata daca te duci la scoala cu microbusul sigur iti dau parinti tai bani, sau daca nu cred ca oricum iti dau sa-ti mai iei pachet sau ceva.incearca sa pui deoparte in fiecare zi cate un leu sau doi, se strang destul de repede.Eu intr-o saptamana am pus deoparte si am strans 20 de lei.Sau poti sa incerci plimbatul cainilor daca cunosti persoane care chiar ar avea nevoie de asa ceva.Sau,fa un acord cu parinti tai:ajuta si tu pe la treburile din casa si sa-ti dea cate un leu sau doi pentru orice treaba faci.

| sbafbsvlisach explică:

Neah,stau intr-un oras mai mic si nu pot sa plimb catelusii si nici la computere nu ma pricep si cu atat mai putin la vandutul telefoanelor.Ar fi bine sa strang cum ziceti in fiecare zi cate putin da eu sunt genu care atunci cand vede un lucru frumos si isi pune pata pe el nu poate pur si simplu sa-l lase balta.Deci...alte idei?happy