| sbafbsvlisach a întrebat:

Hey,TPU! Dati-mi si mie idei. Vreau sa strang bani dar nu stiu cum.Am 15 ani deci nu ma pot angaja undevasadstau intr-un oras mai mic si nu pot sa plimb catelusii si nici la computere nu ma pricep, cu atat mai putin la vandutul telefoanelor. Cateva sugestii?

8 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

De fapt e legal sa te angajezi de la 15 ani cu acordul parintilor, singura problema e ca nu te angajeaza nimeni. Ajuta persoanele pe care le cunosti, gen rude sau vecini cu diferite treburi minore (curatenie, cumparaturi etc). N-o sa primesti prea mult, dar e un inceput.

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Înscrie-te ca reprezentant la avon.

| MickyloveAndySixx a răspuns:

1. poti sa te angajezi sa inparti pliante in tiompul liber (nu iti trebuie 18 ani sa faci asta!)
2. fate reprezentant... (avon oriflame... sau care vrei u! acre ti se pare imi avantajos!)

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Sau incearca sa faci curat la mume... sua sa sapi in gradina... sau ingajeazate in sensul asta!

| MadMoan a răspuns (pentru MickyloveAndySixx):

Ba iti trebuie 18 ani sa te faci prezentant la avon sau oriflmae straight face

| MickyloveAndySixx a răspuns (pentru MadMoan):

Ba nu! big grin stiu 2 persoane (sub 18 ani care lucreaza! big grin [copii]) trebuie doar sa ai buletin!

| Giada a răspuns:

Poti face papioane, bratari, chestii de genul hand-made.winking
Sper ca te-am ajutat. happy

| sorelina98 a răspuns:

Fate fotograf descarca cate programe de editare gaseste clienti si gata.big grin