| Georgyanna_Laurra_1999 a întrebat:

Hey TPU.:*
De ceva vreme ma inteleg superr cu un baiat, vorbim zilnic si mie imi cam place de el..Si nu stiu si el se comporta frumos cu mine si nu stiu oare maplace si el?
Cum sa aflu asta?
Multumesc anticipat.:* Funda mare pentru cel mai bun raspuns.:*

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa te interesezi daca are prietena si sa-l intrebi ce simte pentru tine.

| denyemy a răspuns:

Nu te grabi, lasa lucrurile sa vina de la sine.Comporta-te natural. Cele mai bune dovezi ale afectiunii lui sunt,cred eu,cele in care iti arata ca este atent la ceea ce spui, vrea sa afle lucruri despre tine, este atent si retine ceea ce iti place, fie ca este vorba de lucruri marunte si de fiecare zi, fie ca nu, este atent la detalii ce te privesc pe tine.In rest, bucurati-va de tinerete.

| Fintommi a răspuns:

Cu timpul vin toate, de obicei cele mai stranse relatii vin din prietenie; insa ar fi cazul sa nu te grabesti ..de obicei nu fetele fac primele pasul ..adica daca el te place, o sa iti zica intr-o zi, e nevoie de timp ca sa va cunoasteti mai bine; ai putea sa te interesezi si sa-l iei asa cu incetul, sa vezi daca el e interesat de tine si iti pune o groaza de intrebari si chiar vorbeste cu tine si te place ..atunci ce ar putea fi? ori relatie foarte buna de prietenie ori te place.E nevoie de rabdare si vei afla. Multa bafta!