| ImAgirl a întrebat:

M-am despartit de un baiat acum cateva zile, ca dupa aceea sa aflu de la cea mai buna prietena ca el o place, ea bineinteles ca nu a acceptat sa fie impreuna cu el pentru ca imi este cea mai buna prietena si pentru ca place un alt baiat, oriqm nici nu cred ca o place deoarece nu face nimic sa fie cu ea, decat i-a spus asta si atat! posibil sa fi facut asta doar ca sa-mi dovedeasca ca a trecut mai departe?
dp ce ne-am despartit am ramas asa...nici prieteni da nici sa nu mai ne vorbim
el imi spune ca este foarte suparat pe mine deoarece l-am jignit(stiu cu ce l-am jignit si i-am cerut scuze)
eu l-am intrebat daca mai are de gand sa vb cu mine sau sa ma ignore total, i-am si spus : daca nu mai vorbesti cu mine de ce nu-mi dai ignor, dar nu a zis nimic
intrebarea mea este de ce se comporta asa de indiferent cu mine? nu-mi zice nici ca bun gata prieteni si atat nici ca nu mai vreau sa vb cu tine niciodata.eu inca tin la el dar a spus ca nu mai vrea sa reluam...
nu inteleg de ce este asa? ( de ce ii sunt chiar asa de indiferenta acum?
sa-l las in pace o vreme? sa nu-l mai bag in seama? oare ar fi bine daca il ignor si sunt si eu indiferenta?

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Faci cum iti spune inima. Gandeste-te ca o sa primesti sfaturi de la pusti pre-pubertini care habar nu au ce e aia dragoste... Eu zic sa te gandesti bine, singura, sa nu fi influentata de nimeni si de nimic...fiindca e pacat sa regreti apoi.

| xoxo131 a răspuns:

Nu'l mai baga in seama o vreme si va veni el la tine cu siguranta!
iar daca nu va veni inseamna ca nu te merita:*

| juventinu a răspuns:

Nu mai vrea nimic de la tine, cine stie de ce s-a combinat cu tine! lasa-l ca numa rau iti faci, nu mai vrea nimic de la tine si daca se intoarce la tine se intoarce cu un scop!

| mady_7279 a răspuns:

Povestea ta e nice...toti baietii sunt la fel;]]], arata-i prietenului ca te intelegi ffb cu prietena ta si daca el nu te baga in seama nu il baga nici u si fii sigura ca el va vn langa u si iti va vorbi; sper ca te.am ajutat.;*****

| MyLife a răspuns:

Exact asa am patit si eu, ii scriam si el nu raspundea dar nici ignore nici nimic. apoi am aflat, avea prietena dar tinea si la mine o avea doar sa imi fac in ciuda.Dar in cazul tau ar fi mai bine sa il ignori o perioada dupa care el iti va simti lipsa si se va intoarce singur la tine ai sa vezi.kiss

| luanalulu a răspuns:

Poate daca esti mai indiferenta cu el, poate isi va da seama ce a pierdut si daca nu a zis nimic cand i-ai zis "daca nu mai vorbesti cu mine de ce nu-mi dai ignore" inseamna ca poate mai tine la tine si se comporta asa doar ca sa te faca geloasa sau sa suferi din cauza lui ca el stie(cred) ca il mai placi.Si incearca sa il lasi in pace o vreme si isi va reveni.Succesc!