| Napotitană a întrebat:

Hey tpu.Deci am si eu o problemuta.Acum 2 saptamani am facut schimb de calculatoare ( eu am luat laptopul lu' tata si el calculatorul ma rog xD) si de atunci observ ca se misca aiurea.Se misca singur cursorul fara sa ating mouse-ul. Apasa uneori pe chestii aiurea si cand scriu ceva imi sterge tot textul, sau imi plaseaza cursorul la mijlocul textului.Sunt praf la laptop-uri si na..Nu i-am zis inca tatei caci este foarte ocupat.Dar ma rog, voi de la ce credeti ca este? Am mousepad, si uneori nu folosesc mouse-ul (apas cu degetul pe spatiu ala nu stiu cum se numeste pe tastatura xD) dar tot face aiurea.Sa schimb mouse-ul sau?
Scuzati categoria si cunostiintele mele in calculatoare si laptop-uri

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Schimbă mouse-ul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca spui ca mouseul se misca incet chiar si cand folosesti partea speciala de la laptop (nici eu nu stiu cum se numeste big grin) nu cred ca este mouseul, ci mai degraba ceva din calculator.

A doua varianta, ar putea fi un virus. Taica-miu mereu imi umplea calculatorul cu virusi.

Nu sunt experta in calculatoare dar am avut multe mouseuri stricate si multa experienta cu virusii.

| Napotitană explică (pentru OoBunnyoO):

Okay multumesc.Am sa vad daca e vorba de un virus ceva.