| macydacy a întrebat:

Hey tpu.Deci dintii mei sunt cam strambi.Caninul mi-e crescut in sus in partea dreapta si 2 dinti din fata nu sunt chiar in linie.Cam asta ar fi tot.Am 14 ani si sunt destul de complexata de dinti, ma gandesc ca nici un baiat nu s-ar uita la mine cu dintii astia.As vrea sa imi pun aparat dentar dar medicul mi-a spus ca trebuie sa imi scot un dinte perfect sanatos si imi inchipui ca trebuie sa fie foarte dureros fiindca nu e de lapte si probabil dupa aceea voi fi mult mai complexata decat acum.Ce ma sfatuiti sa fac? Conteaza atat de mult zambetul?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru 2 dinti iti faci tu griji? Sunt sigura ca sunt o gramada de alte lucruri frumoase la tine care i-ar putea fura inima unui baiat.nu te mai simti complexata pentru ca atunci si ceilalti isi vor da seama ca nu te simti bine in pielea ta si te vei simti si mai rau, intotdeauna sa fii tu...ti-o spun din proprie experienta :)

si gandeste-te ca exista oameni cu probleme mult mai grave
http://www.youtube.com/user/embarrassingillness/videos

dantura se poate repara in timp, dar daca vrei sa faci ceva acum, du-te la mai multi stomatologi caci s-ar putea sa gasesti pareri diferite.succes!

3 răspunsuri:
| macydacy explică:

Multumesc mult si daca as putea as acorda funda ambelor, m-ati ajutat mult. apreciez!

| selysol a răspuns:

pai nu ti-l scoate doar asa iti da ceva injectie de amortire si ti-l scoate iar apoi iti vei pune aparat dentar doar asa iti vei putea remedia problema multe adolescente poarta aparat dentar si il poti compara cu un acesoriu simpatic alta solutie nu cred ca ai iar mai tarziu vei regreta ca nu ti-ai pus aparat la 14 ani si acum depinde unde e dintele asta care nu e de lapte daca e in fata se va vedea foarte tare dar daca e unul de pe lateral sau din spate nu vad nici-o problema mai sunt aparate pe care le poti da jos cand doresti dar nu au asa mare efect ca si cele lipite de dinti ma rog asta a fost parerea mea si acum sa iti raspund si la intrebare eu cred ca zambetul ar fi pe locul 2 poate chiar pe trei deoarece multi se uita la ochi par ten si fata sa fie una armonioasa orice fata e frumoasa in felul ei una are mai mult farmec in ochi alta in par alta in dinti buze etc sper ca ti-am fost de folos happy

Răspuns utilizator avertizat