| JohnSeed a întrebat:

Este o fata de care-mi place foarte mult. Ma rog, ne cunoastem de mult timp, suntem chiar colegi de clasa. Tinand cont ca ne stim de mult timp, ca ne cunoastem bine unul pe altul si ca am adunat destul de multe amintiri impreuna vreau cat mai curand sa ii spun ce simt fata de ea.
Intrebarea este, cum ar fi mai bine sa o fac? Adica, spun direct tot ce simt sau o iau pe ocolite?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Destul de direct dar nici asa : "imi place de tine" ci gen "Ne stim de atata timp si am inceput sa te indragesc din ce in ce mai mult"

| Bobby711 a răspuns:

Pai presupun ca depinde ce ii vei spune daca o iei pe ocolite se poate intampla sa nu inteleaga ce vrei sa ii spui. Mai bine direct. Insa sper ca esti sigur de ce faci pentru ca daca te va refuza... probabil ca nu o sa mai fiti asa de buni prieteni totul va fi foarte ciudat intre voi 2. Chiar si asa mai bine sa ii spui ce simti decat sa regreti ca nu ai facut o tongue YOLO pretene si mult noroc big grin

| Irina31 a răspuns:

Ai putea sa o faci treptat - de fiecare data cand vorbiti sa ii spui cate un compliment, cate o vorba care sa o faca sa inteleaga ce mult inseamna pentru tine. cate o pastila in fiecare zi o sa ii faca sa ii bata inima mai tare si o sa o faca mai primitoare cu inima ta cand o sa ii spui ce simti fata de ea. Daca ii spui totul dintr-o data, daca nu se asteapta la asta s-ar putea sa fie socata si s-ar putea sa reactioneze intr-un mod in care ai ramane si tu socat big grin

| GeorgetaTudor a răspuns:

Eu zic sa ii dai de inteles pentru cateva minute. In felul asta testezi si apele. Daca e si ea pe aceeasi lungime de unda vei vedea. Daca nu te opresti si in felul asta dai si sansa mentinerii relatiei pe care o aveti deja.

Deci, da-i de inteles si urmareste-i privirea, zambetul, eventuala fastaceala. Daca e de bine si simti ca e reciproc, spne-i direct si... sa aveti o relatie frumoasa!