| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu cineva de o săptămână. Ma rog ne cunoaștem de mai bine de un an, am fost colegi de clasa, am mai fost împreună acum ceva timp. Bun marți e ziua lui și întrebarea mea este sa ii iau vreun cadou având în vedere ca avem asa puțin timp împreună? Si ce sa ii iau? Nu vreau cine știe ce cadou, asa doar o atenție dar ce?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Trebuie sa-i cumperi ceva, dar un flecustet, o floare si sarutul de rigoare. Un breloc din piele sau mai interesant, o bratara, o carte(care are avantajul ca poti sa-i scrii o dedicatie), un DVD cu un film pe care stii ca si-l doreste, un port tigaret daca fumeaza. Tu il cunosti mai bine si poate gasesti ceva simbolic, de genul un ceas desteptator daca stii ca are probleme cu sculatul.

7 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Ar fi frumos din partea ta sa ii iei ceva, dar cum spui tu, nu`i lua cine stie ce, avand in vedere ca sunteti de putin timp impreuna. Un parfum adidas ar fi perfect, si nici nu e scump, cam in jur la 20 leiwinking

| smilerz19 a răspuns:

Pai. Ar trebui sa ii iei ceva pentru ca, din cate stiu, baietii asteapta cel mai mult cadoul de la prietene. Asa ca, da trebuie.
Eu ma gandeam la o bratara sau o poza cu voi doi ( ii pui rama etc. ) sau un CD cu trupa lui preferata.
Oricum nu ii lua ceva foarte scump pentru. ca : 1. daca e genul baiatului rau, ar putea crede ca esti disperata si te-ar putea insela doar ca sa fie smecher in fata prietenilor lui.
sau
2. daca e baiat bun, poate s-ar simti prost ca el nu iti poate lua asa ceva, sau ca nu ti-a luat.
sper ca te-am ajutat. happy

| BRoxana a răspuns:

Pai, nu stiu, mie mereu imi plac tricourile, pernutele, canile cu initialele/numele vostru sau chiar cu pozele voastre sau daca nu ceva inimioare plus, perina d'aia in forma de inima ceva de genu.Eu in prima saptamana am facut schimb de tricouri cu pr. meulaughing si e ceva ce iti aminteste de acea persoana...nu ceva ce sa-l arunci dupa 2 zilebig grin

| babyblue_8473 a răspuns:

Un tricou dragut. big grin

e o atentie si sigur o sa aprecieze!:*

| alina_4026 a răspuns:

Ar fi foarte dragut din partea ta sai faci un cadou, cred ca el ar radia de bucurie.Depinde de gusturile lui, tu stii ce-l mai bine ce sa-i cumperi.Ar fi bine sai cumperi ceva care sai ramina ca amintire o bratara, un ceas chiar daca unele persoane vorbesc ca ceas nu este bine sa daruiesti (nu este corect). Cind ajungi in magazin si doresti sai cumperi cadou atunci iti vor veni o gramada de idei.

| ilovemusic a răspuns:

Ce crezi tu ca i-ar place, un tricou, un parfum... eventual si un sarutwinking.

| BiaJ a răspuns:

Poi intreaba-l ce ii place.happy Ar fi frumos sa ii dai o mica atentie si un saruthee hee