| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega la liceu de care imi place de multi ani (am fost in gimnaziu colegi), insa nu am avut curajul sa-i spun cea ce simt! Simt ca o voi pierde daca nu-i zic cat mai curand! Vroiam sa-i zic numai pe clasa a 11 sau a 12 cea ce simt! Acum vine intrebarea: OARE RASPUNSUL EI va fi DA ORI BA?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii, dar daca nu risti nu vei sti niciodata. si probabil vei regreta toata viata!

| cristiiiiiii a răspuns:

Depinde daca si ea simte ceva pentru tine va fi da, daca nu asta e...viata merge inainte. Ia-ti inima in dinti si spune-i. bafta!

| neutrino a răspuns:

Nu poti pierde ceea ce nu ai. In cazul tau trebuie in primul rand sa cuceresti fata.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Pai singurul mod in care poti afla raspunsul este sa faci primul pas. Vorbeste cu ea altfel chiar o sa o pierzi. Daca o placi cu adevarat trebuie sa risti.Cucereste-o prin felul tau mai intai, invit-o undeva la un suc orice.Succes!

| CeInteleptul a răspuns:

Pai
nu fi copil
mergi si vorbeste cu fata, stai cu ea de vroba
hei ce faci cum iti merge din astea ce vorbit voi...

apoi invit-o in oras. invit-o undeva.
acolo o faci sa rada sa se simta bine si incerci sa o saruti.
e metoda de succes.

nu o intreba, fetele vor sa fie vrajite si cucerita nu intrebate

| ღSecretღ a răspuns:

Intreab-o, esti mare deacu, daca o iubesti intreab-o si daca zice nu treci peste, e doar o fata, vor mai fi si altele, dar fa-ti curaj si intreab-o pana nu va fi prea tarziu!winking

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Nu stiu intreab-o pe ea ia-o asa usor cu glume si ii zice ce bine ma distrez cu tine darxtrebuie sa stii ceva important eu te adnir si te plac de multa vreme si continua etc vezi cu reactioneazawinking

| fatarea191 a răspuns:

Buna.Daca vrei sa fie cu tine trebuie sa-i spui altfel o pierzi.Stai de vorba cu ea intrebo ce face si dupa ai o chemi sa vina undeva cu tine si ii spui ca o iubesti.Ea chiar daca te iubeste nu iti va spune pentru ca un baiat trebuie sa faca asta.Bafta!

| ApathyWoman a răspuns:

Depinde de fata. Daca nu poti sa-i spui, fa zilnic gesturi marunte sa stie ca-ti pasa de ea. De exemplu, ajut-o la teme si ce mai stii ca-i place... Daca observi ca se apropie de tine si i-ai castigat intrecrederea, atunci intreab-o. Ai sanse mari ca raspunsul sa fie pozitiv.