| anonim_4396 a întrebat:

eu am activata cartela cosmote pentru internet pe mobil(webnwalk) si mi-am bagat cartela intr-un alt telefon din italia fiindca am vrut sa vad dc imi merge netul si pe telefonul asta vazand ca nu merge am pus-o la celalat telefon si am dat sa intru pe web si dadea netwark failed,am sunat la *100# si sa vad dc sa inchis extraoptiunea si imi scria ca e inca valabila.Iar intrebarea mea e,cu ce am gresit?Cum imi pun iar net? inainte cand dadea sa ma conectez la net imi aparea acolo webnwalk se incarca si acu imi apare cosmote.

1 răspuns:
| John90 a răspuns:

Pai cand bagi cartela in alt telefon la inceput trebuie sa primesti un mesaj cu setarile pentru internet...dar normal dupa ce primesti mesaju ala telefonul o sa mearga tot timpu cu cartela aia incearca sa suni la ei sa le spui ca nu mai merge