| ALeXsSaY a întrebat:

Eu nu mai intelegstraight face am avut o relatie de 8 luni cu o fata pe care am iubit-o, dar ea m-a tradat(inselat adica). am terminat relatia acum 4 luni, dupa ce i-am mai dat o sansa si si -a batut joc iar. Acum ii spune prietenei ei cea mai buna(cu care si eu sunt BFF) ca o doare inima cand se gandeste la mine, ca ii este rau mai mereu, ca plange mereu din cauza mea, si ca i-am distrus inima. straight face nu a avut curajul sa imi spuna in fata chiar ea, dar mi-a zis prietena ei si m-a rugat sa ma impac cu ea. NU stiu ce sa fac.nu vreau nici sa sufere pentru ca inca tin la ea desi acum m-am indragostit de o alta fata pe care insa nu o pot avea. ce sa fac? sa ma intorc la fosta prietena? sunt cam confuz straight face

Răspuns Câştigător
| deea89 a răspuns:

Eu zis sa nu te intorci.Te`a inselat odata, ai mai incercat odata si si-a batut joc de tine, a3a oara nu cred ca va fi mai bine.In plus, daca te impaci cu ea nu cred ca o sa va mearga prea bine.Zic asta ca daca as fii inselata si sa`si bata cineva joc de mine cu siguranta nu o sa mai am incredere in pers aia, o sa vad pers aia cu alti ochi, o sa am alte idei si chestii de gen care duc usor usor la o despartire, si din pacate o despartire urata. Fete sunt cate vrei, de care vrei.Nu se merita sa suferi pentru o fata si de mai multe ori! Incearca sa te aproprii de fata pe care o iubesti.Nu stiu motivul dc zici ca nu o poti avea, dar cu siguranta daca o iubesti cu adevarat si vrei sa fii cu ea, faci tot posibilul sa fie langa tine. Daca nu si nu, stai lin, ti-am zis, fete sunt destule! Tu sa ai rabdare si sa cunosti fete noi, ca "aleasa ta" este undeva, fiecare isi are jumatatea, doar ca trebuie sa o cautam nu sa asteptam sa ne cada din cer tongue mult succes :*

6 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Mai dai o sansalove struck Dar explica-i toate lucrurile si spune-i tot ce te-ad deranjat!

Ceao!:*

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Oricine merita a doua sansa. Cred ca raspunsul e evident.

| Plague a răspuns:

Eu nu m-as intoarce la ea. Nu as ierta sa ma insele nici macar odata, dar de doua ori. Ea sa sufere daca e proasta, ca oricum sufera degeaba, daca de 2 ori te-a inselat. Uit-o, nu te merita. Gaseste-ti alta care sa te placa asa cum esti, si sa fii de ajuns pentru ea. Nu trebuie sa iubesti toate gunoaiele care plang, ca asa o sa isi bata toate fetele joc de tine. Bafta

| bebesan a răspuns:

Esti un MARE PROST daca te impaci cu ea, daca te-a inselat odata, de doua ori faza se repeta continu, iar tu o sa suferi mai mult decat sufera ea acum, pana la urma urmei tie trebuie sa iti fie bine(sa fi fericit),si in legatura cu fata de care te-ai indragostit nu stii niciodata ce se poate intampla, si daca nu e tipa la care visezi tu acum o sa apara alta de care te indragostesti, dar nu te mai intorce la tipa care te inseala mereu pentru ca mereu vafi asa, aia nu e iubire e... obisnuinta

| IoaNa121 a răspuns:

Pai daca chiar tii la ea atunci mai da'i o sansa, dar dupa parerea mea nu ar mai merita alta sansa dupa ce a pierdut-o si pe a doua, daca te-a inselat de 2 ori o va face si a treia oara, u vrei sa te impaci cu ea doar ca sa nu sufere ea si sa suferi u din nou sau sa o faci si pe ea sa sufere cum ai suferit uwinking suuces:*:*

| cheche a răspuns:

Salut
eu unu zic sa kuti p altcineva si sa-i spui fostei ca viata ei are sens si fara u.am trecut si eu prin asta si am lasat timpul sa le rezolve p toate.
incerk sa fi putin timp cat mai indiferent cu ea si gata.gandeste-te la momentele in care nu va fost chiar att d bine.