| DeliaAlisse a întrebat:

:* happy
Eu sunt o fire foarte timidă, ce timidă, sunt o fire super-extra-mega timidă, ruşinoasă şi mai nou şi negativistă.
Încerc să scap de "timiditatea" asta, dar nu ştiu cum...
Îmi puteţi da nişte "modalităţii" prin care să vorbesc cu băieţii fără să mă bâlbâi sau cu cineva popular sau străin?
Mulţumesc.
FUNDIŢĂ, cel mai bun răspuns! ♥ :*

Răspuns Câştigător
| emolady a răspuns:

Buna.Si eu am fost la fel ca tine.;-)
In primul rand elibereaza-te.Fii naturala. Poti sa incepi prin a exersa cu cea mai buna prietena, deoarece fiecare e un om si fiecare a fost timid odata si o data.
In al doilea rand baietii prefera sinceritatea. Daca vrei sa atragi un baiat spune-i direct ce simti
In al treilea rand cu strainii si popularii poti incepe prin a gasi ceva in comun.Asa ma imprietenesc si discut cu popularii si strainii.
Asa am ajuns eu dintr-o timida o fata de gasca si indrazneata

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai prietene? ai prieteni? daca nu te sfatuiesc sa incerci sa iti faci si sa socializezi cat mai mult nu prin ceva deosebit sau imposibil de realizat ci prin simple discutii si jocuri specifice varstei, iti doresc cat ma putina balbaiala si cat mai multa incredere in tine. Incearca si vei reusi negresit.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vezi ca ti-am lasat un raspuns la intebarea ta anterioara din data de 8 decembrie.Te invit sa o citesti poate iti va fi de folos.

| MskDesign a răspuns:

Body Jumping este solutia pentru tine

| doreal a răspuns:

Nu cred ca poti scapa de timiditate. Poate cu timpul da...

| fadnox a răspuns:

Nu stiu ce te face pe tine sa crezi ca esti timida chiar asa, nu doar in fata baietilor poti sa fii timida, mai sunt si alte chestii misto de vazut
a, si pentru faza cu balabitul, probabil c-asa esti de felul tau, uite moldalitate de interpretare

| torettoFL a răspuns:

Cand vorbesti cu cineva, gandeste-te ca pe lumea asta sunt oameni care trag de o usa pe care scrie impinge.

| trulalula a răspuns:

Pai in timp ce vorbesti cu el/ea cineva starin sau popular (sau un baiat dragut) te gandesti la cel mai frumos lucru si iti exprimi sentimentele si pentru a scapa de timiditate pune niste colegi sa iti dea niste provocari, iat to trebuie sa le faci cu curaj sper ca te-am ajutat!