| fuckbbi a întrebat:

Salut :3 daca sunt foate rusinoasa, ma inrosesc la orice pas, nu sunt comunicabila, timida, rusinoasa foarte, extra, mega rusinoasa happy ce sa fac? Vreau sa-mi fac si eu un iubit, ca toate fetele dar... Nu vreau asa viata, mai bine mor sad

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
imi poti zice ce varsta ai?
fa un exercitiu cu tine singurica in fata oglinzii..incurajeaza-te/autosugestioneaza-te si repeta-ti mereu ca poti sa treci peste toate obstacolele zilnice, multumeste-te ca esti sanatoasa/intreaga si ca restul va veni de la sine.
Daca nu ai trecut de 17 ani si nu ai priete, consideri ca ai o boala? nu nu stai calma..nu este o rusine sa nu ai iubit si nici nu este o boala a fi virgina la 15-16 ani.
chiar trebuie sa faci si sa ai ce au toate fetele in ziua de astazi? oare nu este mai bine sa fii cinstita si sa iti vezi de viitorul carierei tale in viata?
O zi frumoasa sa aihappy

| andrei1237 a răspuns:

Incearca sa iti "iei inima in dinti" si sa nu te mai gandesti la nimic rau.Vei vedea ca prietenii vor aparea si ca toata lumea te va aprecia.

Răspuns utilizator avertizat
| Octavia1 a răspuns:

Ce pot sa zic... Incearca sa comunci mai mult cu alte fete/baieti care sunt mai pe placul tau apoi da drumul la tot! Sper ca te-am ajutat! :*