| TnCristinaa a întrebat:

Fiecare din clasa trebuie sa cantam un fragment dintr-un cantec sa vada profesorul ce voce avem Ce cantec pot canta?(fara populara,manele, colinde, din astea de la scoala din cartea de muzica) Merge si in alte limbi ..de preferat spaniola

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Poti cânta john legend-all of me
Sau gary jules-mad world
Jencardos canela-amor quedate

1 răspuns:
| Furti a răspuns:

Hmm...ai putea sa te uiti la muzicalul "Les Miserables" - e si film facut dupa muzical, poate iti place un cantec si alegi o portiune care consideri ca o poti canta si te reprezinta, daca e cazul binenteles. Nu stiu, eu personal pe asta as merge pentru ca mi-a placut foarte mult :) si sunt destule cantece.

Avand in vedere ca esti fata, ai putea canta:

On my Own: https://www.youtube.com/watch?v=tFEkErGUjCU

In my life, vezi ca aici canta mai multe personaje, daca iti place asta vezi tu pana unde alegi sa canti: https://www.youtube.com/watch?v=aOh4ZFii1kc

Astea mi-au venit acu in minte, daca mai vrei, uita-te la muzical ca sunt destule cantece.