| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandeam vinerea trecuta, ca la ora de muzica profesorul i-a spus unei fete de la mine din clasa ca daca n-ar fi fost ea, noi ne-am fi pierdut la cantec si chestii de-astea. Si m-a cam suparat... stiti cumva vreun site pentru canto, chestii d-astea? [-o< Eu am voce buna, din cate mi s-a spus, dar se pare ca nu la fel de buna ca si fata asta. straight face

3 răspunsuri:
| laptopbun a răspuns:

Poti sa urmezi cursuri de canto in orasul tau. De obicei in fiecare oras sunt organizate astfel de cursuri pentru elevi. Daca nu poti cauta pe google lectii de canto sau sfaturi canto.

Daca vrei sa canti bine iti trebuie ureche muzicala si o voce hotarata. Formeaza un O cu buzele in momentul in care scoti sunetul si sa nu iti tremuri vocea. Incearca sa mentii sunetul si sa nu te temi de critici. Asa se invata happy

sfaturi de la un solist de formatiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti fi cea mai bune in ochii tuturor. Multumeste-te stiind ca ai voce, ureche muzicala si te pricepi.
Lasa lectile pe netwinking, mergi la canto. Daca vei avea talent, poti ajunge departehee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu va fi cineva mai bun decat tine big grindar si cineva mai rau asa ca trebuie sa accepti asta