| qiunZJDX a întrebat:

:)
Ma poate ajuta cineva.;;)
vreau sa-mi iau un D-SLR si am gasit pe un site un aparat : http://www.koyos.ro/......55-dc.html

Bun! :) Intrebarea e. daca pachetul contine doar aparatul si obiectivul...sau contine si cabluri, acumulator, incarcator, manual, CD drivere si soft, curea?
PLS cine ma poate ajuta!;;) Dau funda! :o3 :*:*

1 răspuns:
| XxY_5456 a răspuns:

Despre Canon nu iti pot spune prea multe pentru ca nu ma pasioneaza absolut deloc.DAR iti pot spune ca eu mi-am luat o camera de curand. Este vorba de un Nikon D300s. E un aparat care trece deja la gama PRO. Sincer. de abia daca ma vad la un nivel mediu... si DA, aparatul cu pricina s-ar putea sa fie prea mult pentru mine dar am preferat sa il invat direct pe el pentru ca daca mi-as fi luat unul intermediar ...nu m-as fi indurat sa il schimb la un moment dat pentru a-mi lua ceva mai performant. Asa ca am preferat sa imi iau ceva calumea de pe acum.si aia e. Daca te hotarasati sa iei in considerare Nikon si vrei ceva bun iti pot recomanda Nikon D90 la care gasesti un raport calitate-pret foarte bun! Eventual iti poti gasi la pachet cu un obiectiv 18-105 care va fi mai mult decat suficient pentru inceput. Pretul este undeva in jurul a 4. ooo Lei. Pachetul contine siincarcator si cablu de date.asa cum e normal. Tu va trebui sa iti cumperi card(uri) si (asa cum am facut si eu) eventual un acumulator de rezerva (daca ai mai multe carduri si ai memorie suficienta incat sa iti ramana memorie multa dupa ce se termina acumulatorul). Iti mai poti lua un filtru macar (eventual unul UV sau unul de polarizare) care iti va folosi atat la inbunatatirea calitatii fotografiei cat si ca protectie pentru lentila obiectivului) - (se infileteaza pe obiectiv). Sper ca iti vor fi de folos informatiile pe care ti le-am furnizat.Succes! happy