| Geoxu a întrebat:

ma puteti ajuta cu niste sfaturi?! Imi cade parul, si mama mi se tot plange ca imi cade prea mult si o sa raman cheala intr-o zi straight face, chiar daca nu o bag in seama. m-a pus pe ganduri vorba ei thinking Cu ce as putea sa tratez?!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am primit reteta de masca de la medicul meu de familie! La galbenusul de ou care se amesteca cu 1-2 linguri de ulei de masline, am mai adaugat o fiola de Gerovital si una de vitamina A uleioasa (care se gasesc la farmacie). Daca nu, este buna masca si numai cu galbenus de ou si ulei de masline aplicata pe tot parul si stat cu ea pe cap 30-40 de min. @Andra:este intr-adevar asa ceva la farmacie si se aplica pe parul spalat, uscat si nu trebuie sa te mai speli dupa! Dar...costa 150 de lei! Si te dai cu solutia respectiva numai de cateva ori! Adica este scumpa si putina! Nu stiu ca rezultat cum este.

5 răspunsuri:
| Geoxu explică:

NU, nu e o boala laughing. e ceva tratabil. gen cu ulei de ricin sau mai stiu eu laughing...

| Geoxu explică:

@ Elianna : Thx puppy dog eyes

| me1me a răspuns:

Fiecare e diferit. Mergi la medic, sa nu ai cumva vreo boala care se manifesta asa. Sper ca nu. Tot el iti va recomanda si ceva.

Ajuta-ma cu un vot, te rog! http://econcurs.com/concurent-Sorina.html

| Raquella a răspuns:

Sunt la farmacie vitamine special pentru regenerarea parului.Este important sa se intareasca din interior.

| Doina234 a răspuns:

Exista multiple cauze care pot determina caderea accentuata a parului. In timpul iernii, din cauza scaderii aportului de vitamine si aminoacizi, se poate produce o cadere mai pronuntata a parului. De aceea este recomandat sa folosesti lotiuni tonice pentru par si sampoane pentru stimularea cresterii parului. Sau incearca gamele de vitamine si minerale speciale pentru par si unghii, pe care le gasesti in farmacii (e nevoie de putina rabdare, efectele apar la doua-trei luni de la inceperea tratamentului). Deloc de neglijat este dieta bogata in acizii grasi omega 3 ii gasesti in migdale, seminte, alune de padure, ulei de masline si peste gras si, bineinteles, in vitamine si minerale. Daca obisnuiesti sa- ti usuci parul cu foehul, incearca sa raresti acest obicei pe timp de iarna, pentru ca aerul cald si uscat mareste sensibilitatea podoabei capilare la frigul de afara.