| sokey a întrebat:

Maine am teza la engleza si nu stiu cum sa invat sa fac o scrisoare, sa descriu membri din familie sau sa descriu o tara si locuitorii. Eu nu prea stiu engleza aproape deloc, stiu doar vreo 30 de cuvinte maxim cred. Am invatat present simplu, present continu si past simple atat pana acum. Am inceput sa inteleg ceva dar nu stiu cuvine sa le pot lega sa-mi iasa o compunere de aia. Ce de facut? Cear trebui s invat? One ove (scuze de greselile de gramatica)

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu mai ai timp sa inveti pana la teza. Dar daca stii prezentu simplu continu si pastu poti sa legi cuvintele intre ele. Invata cele mai folosite cuvinte cum ar fi: cam toatelaughing, du-te pe google la translator noteaza-ti si invata-le. E usor trebuie doar sa te uiti la filme pe engleza cu traducere si le memorezi intr-o luna.