| Pau a întrebat:

happy
Maine am teza la mate(timp de 2 ore) si daca dureaza atata inseamna ca va fi mai greu straight face m-am gandit sa copiez... dar... duhh nu prea am ce laughing eu nici cu formulele in fata nu cred ca ma descurc(la geometrie)
Sincera sa fiu eu sunt praf la matematica, pur si simplu nu o inteleg! Am avut profesor cu care invatam acasa, dar degeaba...nu intelegeam arpoape nimica; acum ca m-am lasat de el nu mai inteleg deloc straight face
Deci, cum sa fac sa invat? si cel mai important:ce se invata la mate? laughing
Ar trebui sa invat exercitiile sau formulele si pe langa sa fac exercitii sa le retin?straight face
Poate aveti voi alte modalitati...

3 răspunsuri:
| Pau explică:

Sunt clasa a 8-ahee hee
da, stiu ca nu exista numai la geometrie...eu am scris asa pentru ca la geometrie sunt praf rau de totstraight face
Ms mult! sper sa imi fie maine de ajutor :-ss

| LaLii a răspuns:

In ce clasa esti?! Pai la matematica geometrie nici eu nu ma prea descurc. dar am un secret, invata formulele bine...roaga pe cineva sa te ajute sa le aplici, sa iti dai seama si eu am dat teza de 2 ore si asta nu inseamna ca e grea, poate fii simpla dar cu foarte multe subiecte. Si inca ceva, nu exista teza la geometrie, numai la ea, se face impreuna algebra si geometrie, daca dai teste aceast lucru poate fii posibil>big grin

| Mihai_Ivan_1973 a răspuns:

Invata si formulele si exercitile